Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - „Spotkania na krańcach świata” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / „Spotkania na krańcach świata” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

„Spotkania na krańcach świata” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Wakacje, upały, upały, upały… Mamy pomysł, jak o nich zapomnieć. Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu "Zakochaj się w filmie" do krainy wiecznego lodu, śniegu, zimowej zawieruchy

 

 

Czas zawodowych marzycieli

 

 

Mówią o sobie „zawodowi marzyciele”, a miejsce, w którym przebywają nazywają „najlepszym dnem świata”. Są tam, gdzie chcą być, robią to, co sprawia im przyjemność, a na dodatek – być może – czynią wiele dobrego dla całej ludzkości, dla cywilizacji, od której uciekli śladem zachodzącego słońca.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na niezwykłe, pełne egzotyki i prawdy „Spotkania na krańcach świata”, na film o Antarktyce, o mieszkających tam ludziach i zwierzętach, o sprawach ważnych, a tak często zapominanych w gonitwie codzienności. Pokaz, opatrzonego audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących obrazu nakręconego przez niemieckiego mistrza Wernera Herzoga odbędzie się 7 sierpnia 2013 roku. Początek o 17.00, a miejscem spotkania będzie Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki (Warszawa, pl. Małachowskiego 3), sala multimedialna, wejście od ul. Burschego.

 

Pokaz będzie poprzedzony rozmową z gościem specjalnym, Mikołajem Golachowskim - biologiem, doktorem nauk przyrodniczych, uczestnikiem czterech polskich wypraw antarktycznych na stację im. H. Arctowskiego, przewodnikiem turystycznym po Antarktyce.

 

Zapewniamy obecność tłumacza języka migowego oraz pętlę indukcyjną.

 

Wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

E-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 100 36 94

 

„Spotkania na krańcach świata” to poruszający film opowiadający o prawdziwych mieszkańcach lodowego kontynentu, będący zapisem rozmów, jakie Werner Herzog przeprowadził na Antarktyce. Jest to spotkanie ze światem niemal mitycznym, światem, w którym każdy wie, że jest na swoim miejscu i robi to, co powinien. Jest to dokument, który wciąga bardziej, niż niejedna fabuła; dokument nominowany w 2007 roku do nagrody Oskara.

 

 

Dziękujemy Against Gravity za przychylność i udostępnienie filmu.

 

 

Pokaz „Spotkań na krańcach świata” organizowany jest w ramach projektu „Zakochaj się w filmie” współfinansowanego przez m. st. Warszawa.

Galeria zdjęć

  • okładka filmu

    okładka filmu

Powrót do: Aktualności