Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum. Historia. seminarium dla animatorów i edukatorów

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum. Historia. seminarium dla animatorów i edukatorów

AUTENTYZM. Rodzina. Archiwum. Historia. seminarium dla animatorów i edukatorów

6.09.2016 (wtorek) godzina 10:00 - 15:00 - Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa - seminarium

Chciałbyś aby twoja placówka otworzyła się na osoby z autyzmem? A może już prowadzisz warsztaty i zależy Ci aby spotkać osoby, które tak jak ty mają głowę pełną pomysłów ale także i wątpliwości? My także cały czas uczymy się, podpatrujemy, rozmawiamy z uczestnikami i wyciągamy wnioski.

Podczas seminarium chcemy stworzyć przestrzeń do wymiany pomysłów a także zachęcić do nawiązania współpracy. Wierzymy, że projekty które czerpią potencjał ze współpracy międzysektorowej, mogą przynieść wymierne korzyści i trwałe efekty w przyszłości.

Dokładamy wszelkich starań aby nasze propozycje wychodziły poza utarte schematy oferty kierowanej do osób z autyzmem. Planując warsztaty kierujemy się prostymi zasadami. Chcemy tworzyć miejsca w których dorosłe osoby z autyzmem, będą mogły rozwijać swoje zainteresowania, poznawać fascynujących ludzi i w pożyteczny sposób spędzać czas. Tworzymy płaszczyznę do wspólnej pracy osób z autyzmem z ich rówieśnikami. A także angażujemy w proces tworzenia i prowadzenia warsztatów, w równym stopniu osoby związane z terapią, przedstawicieli instytucji kultury, animatorów społecznych oraz artystów.

W ramach seminarium chcielibyśmy podzielić się zdobytymi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami z zakresu tworzenia propozycji zajęć dla dorosłych osób z autyzmem. Odpowiemy sobie na pytanie: Jak pracować z dorosłymi osobami z autyzmem a także jak się przygotować do ich wizyty. Zaprezentujemy zbiór dobrych praktyk i refleksji powstałych po zakończeniu warsztatów i omówimy przykładowe scenariusze działań.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie przybycia, wysyłając maila na adres info@autentyzm.pl.

Seminarium towarzyszy wystawie prac uczestników warsztatów. Wystawę można będzie oglądać do 30.09 w Domu Spotkań z Historią http://bit.ly/FB_Autentyzm

Dowiedz się więcej: http://bit.ly/seminarium_autentyzm

Kontakt:

Aleksandra Sztajerwald
+ 48 606 693 399 / info@autetnyzm.pl

Galeria zdjęć

  • Plakat promujący seminarium

    Plakat promujący seminarium

Powrót do: Aktualności