Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Belgia bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Belgia bez barier!

Belgia bez barier!

18 maja 2015(poniedziałek) godz.17:30 - Mazowiecki Instytut Kultury - pokaz filmu "2 dni, jedna noc" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

W rolach głównych: godność i empatia

 

 

„Emocjonalny rollercoaster. Piękny i głęboko poruszający”, „Najlepszy film braci Dardenne”, „Wspaniały” to tylko nieliczne opinie o belgijskiej produkcji „Dwa dni, jedna noc”.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na pokaz opatrzonego audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących filmu „Dwa dni, jedna noc” w reżyserii braci Dardenne'ów . Nagradzany na całym świecie film zostanie wyświetlony 18 maja 2015 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury. Początek o godzinie 17.30.

 

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmują Paulina Gul i Robert Więckowski:

 

e-mail: paulina@kulturabezbarier.org

SMS: 502 741 022

 tel. 501 533 371

 

 

Sandra staje przed zadaniem z pozoru niemożliwym. Musi przekonać ludzi, z którymi pracuje, aby zrezygnowali ze swoich premii. Jeżeli jej się nie powiedzie – ona sama straci pracę. Wspierana przez męża, kobieta wyrusza na spotkania z kolegami i koleżankami z pracy. Ma tylko jeden weekend, by uratować posadę. Czeka ją spotkanie z pełną gamą ludzkich charakterów i reakcji na jej trudną prośbę.

MARION COTILLARD, zdobywczyni OSCARA i EUROPEJSKIEJ NAGRODY FILMOWEJ w najnowszej produkcji braci DARDENNE, wielokrotnych laureatów festiwalu w Cannes – w tym dwa razy ZŁOTEJ PALMY (za „Dziecko” i „Rosettę”), GRAND PRIX („Chłopiec na rowerze”). Film został uhonorowany główną nagrodą na Sydney Film Festival 2014. „Dwa dni, jedna noc” jest oficjalnym belgijskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

 


 

Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach małego grantu "Film dla każdego" dofinansowanego z budżetu Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.


Logo m.st. Warszawy

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu Dwa dni, jedna noc

    Plakat filmu Dwa dni, jedna noc

Powrót do: Aktualności