Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Birma bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Birma bez barier

Birma bez barier

 

 

Marzenia o wolności i miłości

 

Geograficznie to bardzo daleko, ale historie w Polsce i w Birmie zdarzają się takie same. Te historie poruszają, fascynują, budzą podziw i niedowierzanie. Te historie zmieniają świat; na początku  zmieniają przynajmniej na chwilę i dla garstki ludzi, ale potem wszystko jest możliwe…,

 

Fundacja Kultury Bez Barier zaprasza na filmowe spotkanie z Birmą, na opartą na faktach opowieść o marzeniach. Pokaz opatrzonego audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących „Lady” odbędzie się 16 czerwca 2014 roku. Początek o godzinie 17.30.

Projekcja zostanie zorganizowana w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 512 396 475

 

Pokaz poprzedzi spotkanie ze specjalistą w sprawach Birmy, spotkanie tłumaczone na język migowy. Zapewniamy pętlę indukcyjną i napisy na żywo.

 

"Lady" (reż. Luc Besson) to opowieść o życiu birmańskiej opozycjonistki, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla, ikony oporu wobec wojskowego reżimu w Birmie. Aung San Suu Kyi jest w południowo-wschodniej Azji równie silnym symbolem wolności jak Wałęsa w Europie. Wykształcona na Oxfordzie córka antyrządowego aktywisty decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić kraj. Wybiera jak Ghandi drogę pokojową, miłości i wiary w ludzi.

Na 15 lat zostaje odcięta od świata. Zamknięta w domowym areszcie poświęca wiele, ale cały czas rośnie jej polityczna siła. W tej walce towarzyszą jej miłość męża i dzieci.

 

Projekcja "Lady" zostanie zorganizowana w ramach projektu „Kinosfera bez barier" dofinansowanego

przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

 

 

Galeria zdjęć

  • kadr z filmu

    kadr z filmu

Powrót do: Aktualności