Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Conradoteka – sceniczno-fotograficzne wariacje na temat

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Conradoteka – sceniczno-fotograficzne wariacje na temat

Conradoteka – sceniczno-fotograficzne wariacje na temat

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dramowo-teatralne i warsztaty fotograficzne inspirowane twórczością Josepha Conrada


Możliwości są dwie – teatr albo fotografia. Teatr raczej dla osób z niepełnosprawnością wzroku, fotografia przede wszystkim dla osób z niepełnosprawnością słuchu. To wstępne założenia, bo tak naprawdę spróbować może każdy, kto jest ciekawy siebie na scenie albo siebie z aparatem fotograficznym w ręku. Na pewno trzeba być gotowym na dobrą zabawę, profesjonalną naukę i nowe wyzwania… I jeszcze – trzeba być konsekwentnym.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na warsztaty dramowo-teatralne i warsztaty fotograficzne inspirowane twórczością Josepha Conrada. Oba cykle będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, oba będą prowadzone przez profesjonalnych trenerów (aktorka i edukatorka sceniczna, zawodowa fotografka). W obu może wziąć udział każdy chętny, ale liczba miejsc jest ograniczona (max. 20 osób w grupie).

Warsztaty fotograficzne będą prowadzone w Polskim Języku Migowym, istnieje możliwość tłumaczenia na język polski foniczny. Warsztaty dramowo-teatralne będą prowadzone w języku polskim fonicznym.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 20 lipca. Zgłoszenia przyjmuje:

Anna Żórawska

ania@kulturabezbarier.org

tel/SMS: 512 396 475

Celem warsztatu dramowo-teatralnego jest stworzenie miniatury scenicznej, która zostanie wystawiona premierowo jesienią tego roku, w czasie Festiwalu Kultury bez Barier. Grupa fotograficzna będzie miała za zadanie przygotować wizualizacje, które staną się częścią scenografii wykorzystanej w trakcie premiery. Zdjęcia zostaną też pokazane na specjalnej wystawie postwarsztatowej.

Spotkania grupy teatralnej rozpoczną się na początku sierpnia i będą odbywały się raz w tygodniu, aż do wrześniowej/ październikowej premiery. Warsztaty fotograficzne ruszą w drugiej połowie sierpnia i zakończą się pod koniec września.

Warsztaty zostaną zorganizowane w ramach projektu „Conradoteka dla wszystkich”.

 
Projekt „Conradoteka dla wszystkich” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Conrad 2017

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie z warsztatów teatralnych dla dzieci niewidomych, fot. Dominika Kucner

    Zdjęcie z warsztatów teatralnych dla dzieci niewidomych, fot. Dominika Kucner

Powrót do: Aktualności