Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Czarna komedia „Zupełnie nowy testament” bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Czarna komedia „Zupełnie nowy testament” bez barier

Czarna komedia „Zupełnie nowy testament” bez barier

24 października (poniedziałek) o godz. 17:30 – Mazowiecki Instytut Kultury (ul. Elektoralna 12) – pokaz filmu „Zupełnie nowy testament” z napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją

 

 

Film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Rozłożona zostanie pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych. W razie potrzeby zapewniamy tłumacza języka migowego.

 

 

Wstęp wolny, lecz obowiązuje rezerwacja miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:

Tel/SMS 512 396 475

e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org

 

Więcej o filmie:

„Zupełnie nowy testament” został zrealizowany w koprodukcji belgijsko-francusko-luksemburskiej. Film opowiada o Panu Bogu mieszkającym w Brukseli z rodziną, którą tyranizuje. Jego największą przyjemnością jest bezmyślne oglądanie telewizji, dokuczanie żonie oraz wymyślanie praw, które niekoniecznie ułatwiają ludziom życie, a raczej mocno komplikują. W pewnym momencie jego córka Ea, dochodzi do wniosku, że ma tego dość
i postanawia się zbuntować. Wykrada ojcu hasła z komputera, wszystkie tajemnice, które pomogą jej urządzić świat totalnie od nowa. Film jest przepełniony czarnym i inteligentnym humorem. Uczy śmiać się z rzeczy świętych z odpowiednim dystansem. Powstał według scenariusza Jaco Vana Dormaela oraz Thomasa Gunziga. Obraz wyreżyserował Jaco Van Dormael.

 

Partnerami pokazu są: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Barak Kultury, Gutek Film.

 

 


 

Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu "Wędrujący Dom Kultury" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Galeria zdjęć

  • plakat filmu

    plakat filmu

Powrót do: Aktualności