Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Projekt Erasmus+ w Rumunii

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Projekt Erasmus+ w Rumunii

Projekt Erasmus+ w Rumunii

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Kultury bez Barier bierze udział w projekcie finansowanym z programu Erasmus + Unii Europejskiej w ramach Akcji 1 – Mobilności edukacyjnej młodzieży.Projekt nosi nazwę ”Zrozumienie różnorodności niewypowiedzianych słów (UNSPOKEN)” i powstał z myślą o potrzebach, zasobach i inicjatywie młodych osób g/Głuchych, słabosłyszących oraz pełnosprawnych. Celem projektu jest pokonanie barier w komunikacji międzykulturowej.


Uczestnicy i uczestniczki pochodzący_e z krajów partnerskich – osoby zarówno niesłyszące i niedosłyszące, jak i słyszące – będą mieli_miały szansę stać się częścią dialogu międzykulturowego, staną się bardziej świadomi_świadome wyzwań, przed jakimi stoją osoby z niepełnosprawnością i zagadnień związanych z dyskryminacją. Uczestnicy_czki zapoznają się z językiem migowym, podzielą się nawykami, zwyczajami, obawami, motywacjami i specyfiką swoich kultur, nawiążą dialog międzykulturowy, a jednocześnie zyskują – poprzez edukację nieformalną – społeczne i kulturowe umiejętności, a także opracują broszurę międzykulturową.


Główne działania projektu to:

  1. Konferencja prasowa – odbyła się 26 października 2018 r. o godz. 11:30 w Wieży Krawców w Kluż Napoce.
  2. Wizyta przygotowawcza (Advanced Planning Visit) w Kluż-Napoce w styczniu 2019 r.
  3. Wymiana młodzieżowa, w której udział weźmie 30 osób w wieku od 18 do 30 lat. Wymiana odbędzie się w Kluż-Napoce w kwietniu 2019 r.
 

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej naszej instytucji, www.dasmclujnapoca.ro. Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr. 0264-599316 i e-mail unspokenproject2018@gmail.com.

 

Komunikat prasowy o projekcie w PDF

 

KOMUNIKAT O REKRUTACJI UCZESTNIKÓW

Galeria zdjęć

  • Logo programu Erasmus+

    Logo programu Erasmus+

Powrót do: Aktualności