Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Wiosna bez barier nadchodzi! - Excentrycy z audiodeskrypcją i napisami

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Wiosna bez barier nadchodzi! - Excentrycy z audiodeskrypcją i napisami

Wiosna bez barier nadchodzi! - Excentrycy z audiodeskrypcją i napisami

30 marca (środa), g.17:30 – Mazowiecki Instytut Kultury – pokaz filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących – wstęp wolny, obowiązuje rezerwacjaZapraszamy na film! Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

 „Kawałek dobrego, rozrywkowego kina” bez barier

 

30 marca(środa) godz. 17:30 - Mazowiecki Instytut Kultury (Elektoralna 12) - pokaz filmu "! Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" w reż. Janusza Majewskiego.

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu nagrodzonego czterema Orłami w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Słuchawki do audiodeskrypcji będą wydawane tuż przed seansem.

 

Prosimy o rezerwację miejsc u Ani Żórawskiej:

e-mail:rezerwacje@kulturabezbarier.org

tel/SMS: 512 396 475

 

Więcej o filmie (Źródło: Onet.pl )

Janusz Majewski odżegnuje się od polityki, a swoje dzieło czyni pochwałą życia, pasji, radości. Reżyser nakręcił film na przekór naszym polskim martyrologicznym zapędom i wbrew ponurym wspomnieniom - to ubrana w piękny kostium fantazja, film o złudzeniach i ich utracie, a także o radzeniu sobie z rozczarowaniem.

"Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy" to historia Fabiana, emigranta, który po powrocie do Polski zakłada swingowy big band. Zakochuje się w pięknej, acz tajemniczej kobiecie, którą zatrudnia do swojego zespołu. Życie miłosne pary kwitnie, tak jak i kariera muzyków, którzy przynoszą powiew Zachodu w szarej PRL-owskiej rzeczywistości i obietnicę spełnienia marzeń. Fabian żyje światowym życiem, jeździ czerwonym kabrioletem, nie zna kompleksów ani rozgoryczenia. Co jednak szczególnie wydaje się w tym filmie ważne to to, że dla Fabiana patriotyzm nie oznacza bohaterstwa na polu walki, bo za swoją ojczyznę uznaje muzykę. To już nie wojenny bohater, który rzuca na szali swoje życie - on chce z tego życia czerpać jak najwięcej.

Takich barwnych postaci w filmowym uniwersum jest więcej. W skład big bandu wchodzą milicjant, który przed wojną był trębaczem, stroiciel fortepianów, który nie ceni muzyki, a w każdym pisarzu widzi homoseksualistę czy elegancki doktor Vogt, który amatorsko gra na klarnecie. Jest ukochana Fabiana, Modesta, która prowadzi z nim miłosną grę. Ale są też postacie wyjątkowo nieszczęśliwe. Gospodynią w domu Fabiana jest sfrustrowana, rozgoryczona i pozbawiona nadziei kobieta, która niemal nigdy nie wychodzi z łóżka, złorzeczy wszystkim i klnie na czym świat stoi. Z kolei Wanda, siostra Fabiana przed wojną była śpiewaczką jazzową, a teraz z powodu choroby z trudem wykonuje zawód dentystki.

 

 Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Logo m.st.Warszawy

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu Excentrycy

    Plakat filmu Excentrycy

  • Plakat filmu Excentrycy

    Plakat filmu Excentrycy

Powrót do: Aktualności