Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Film "Mustang" bez barier w Sieradzu

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Film "Mustang" bez barier w Sieradzu

Film "Mustang" bez barier w Sieradzu

24.08 sierpnia (środa) o godz. 15:00 – Powiatowa Biblioteka Publiczna (ul. Żwirki i Wigury 4) – pokaz filmu „Mustang” z napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją.

 

„Mustang” – film w Sieradzu

 

Film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Rozłożona zostanie pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych. W razie potrzeby zapewniamy tłumacza języka migowego.

Pokaz będzie połączony z warsztatami artystycznymi, które poprowadzi Grażyna Kopeć.

 

Wstęp wolny, lecz obowiązuje rezerwacja miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:

Tel/SMS 512 396 475

e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org

 

Więcej o filmie:

 

Film „Mustang” został zrealizowany w koprodukcji międzynarodowej – Francja, Turcja, Katar i Niemcy. Opowiada on o pięciu siostrach, które mają jedno silne pragnienie – wolności. Było wczesne lato w nadmorskim miasteczku, kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

Film ukazuje zacofanie, dewocję i zaściankowość panującą na tureckiej prowincji. Wywołał on burzliwą dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet. Powstał według scenariusza Deniz Gamze Ergüven i Alice Winocour. Wyreżysowała go natomiast Deniz Gamze Ergüven.

 

 

Partnerami pokazu są: Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu  i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Gutek Film. 

 

 


 

Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu "Wędrujący Dom Kultury" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Galeria zdjęć

  • plakat filmu Mustang

    plakat filmu Mustang

Powrót do: Aktualności