Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Filmowe spotkanie z Libanem

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Filmowe spotkanie z Libanem

Filmowe spotkanie z Libanem

Spotkanie i seans filmowy bez barier

 

 

Pokój według kobiet

 

To historia prawie tak stara jak świat. Kolejny raz okazuje się, że to płeć piękna rządzi na tej Ziemi. Tym razem grupa kobiet stara się o to, by w ich libańskiej wiosce między chrześcijanami a muzułmanami zapanował pokój.

 

kadr z filmu

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza wszystkich na pokaz „Dokąd teraz?” Nadine Labaki, obrazu nagradzanego na festiwalach filmowych na całym świecie. Film zostanie wyświetlony 11 sierpnia 2014 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Projekcja będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Początek o godz. 17.30.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

tel: 512 396 475

 

Pokaz zostanie poprzedzony krótką rozmową o Libanie, o tamtejszej kulturze, o mieszkających tam ludziach,  ich radościach i kłopotach. Kiedy w kraju Takli, Afaf, Yvonne i Amale wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać mężczyzn, przynajmniej na lokalną skalę. Kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania...


 

Naszym gościem będzie: Karolina Krzywicka - historyk sztuki i menadżer kultury, kustosz w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i sekretarz oddziału warszawskiego Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata.

 

Zajmuje się przede wszystkim sztuką dekoracyjną i rzemiosłem artystycznym krajów islamu, zwłaszcza Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej. Kuratorka wystaw, autorka artykułów i wykładów poświęconych sztuce islamu oraz ubiorom i tkaninom wschodnim. Organizatorka m.in. Festiwalu Kultury Tureckiej oraz wielu imprez poświęconych kulturze i sztuce Bliskiego Wschodu.


Fotografia. Na zdjęciu Karolina Krzywicka


 

 

Projekcja „Dokąd teraz?” zostanie zorganizowana w ramach projektu „Zakochaj się w filmie II” dofinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

Galeria zdjęć

  • plakat filmu

    plakat filmu

  • logo Miasta Stołecznego Warszawy

    logo Miasta Stołecznego Warszawy

  • Fotografia. Na zdjęciu: Karolina Krzywicka

    Fotografia. Na zdjęciu: Karolina Krzywicka

Powrót do: Aktualności