Fundacja Kultury Bez Barier - Spektakl "Anna Karenina" bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Spektakl "Anna Karenina" bez barier

Spektakl "Anna Karenina" bez barier

4 kwietnia 2014 (piątek), godz. 19.00 – Teatr STUDIO – spektakl „Anna Karenina” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących


Rezerwacja miejsc: Anna Żórawska, ania@kulturabezbarier.org


Historię opowiedzianą przez Lwa Tołstoja zna chyba każdy. Wielka, gotowa do poświęceń miłość już od ponad stu lat porusza serca i wyobraźnię, skłania do zadumy. Czasem inspiruje, zachęca do odczytania na nowo. Spektakl w Teatrze Studio jest taką właśnie próbą – korzystając z osiągnięć XX-wiecznej dramaturgii, nadaje tołstojowskiej historii niezwykle współczesną formę.

Anna Karenina Lwa Tołstoja jest jednym z najsłynniejszych kobiecych portretów XIX-wiecznej literatury rosyjskiej. W imię miłości do młodego oficera, Anna postanawia opuścić rodzinę, rezygnując tym samym z beznamiętnego choć bezpiecznego życia, za co przychodzi zapłacić jej cenę znacznie wyższą niż tylko skandal towarzyski… Teatr Studio przedstawia klasyczną powieść w nowej adaptacji autorstwa brytyjskiej pisarki Helen Edmundson. Tekst, korzystając z osiągnięć XX-wiecznej dramaturgii, nadaje tołstojowskiej historii niezwykle współczesną formę.

 

Audiodeskrypcja - Iza Natasza Czapska


Napisy - Urszula Butkiewicz

 

 

 

 

Galeria zdjęć

  • plakat spektaklu

    plakat spektaklu

  • logo teatru STUDIO

    logo teatru STUDIO