Fundacja Kultury Bez Barier - Zabawa w plotkę - Teatr Syrena „Poza Ciszą i Ciemnością”

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Zabawa w plotkę - Teatr Syrena „Poza Ciszą i Ciemnością”

Zabawa w plotkę - Teatr Syrena „Poza Ciszą i Ciemnością”

Film, zrealizowany na początku lat 90-tych przez Francisa Webera, bawił cały świat. Spektakl, wyreżyserowany na początku tego roku przez Wojciecha Malajkata, bawi całą Warszawę. A jeśli jeszcze nie całą, to z pewnością tych, którzy zdążyli już zasiąść w teatralnych fotelach „Syreny” i dali się uwieść przezabawnej historii o Françoisie Pignonie. W najbliższą niedzielę szansę taką otrzymają też osoby niewidome i niesłyszące.
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zaprasza widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu na kolejną odsłonę projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością”. Tym razem opatrzona audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zostanie „Plotka”, sztuka, w której w śmiech i dobry humor opakowane zostały tak trudne i wrażliwe tematy, jak sprawa orientacji seksualnej, niepokoju o pracę i potrzeba akceptacji społecznej. Spektakl z udogodnieniami wystawiony zostanie 21 października 2012r. (niedziela) w Teatrze „Syrena” (Warszawa, ul. Litewska 3). Początek sztuki o 19.00.
 
Bilety, w ramach projektu „Poza Ciszą i Ciemnością” kosztują 40 zł. Liczba miejsc ograniczona, prosimy więc o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska, a można je przesyłać
Lub telefonicznie: 22 486 96 42 wew. 4
 
Bohater „Plotki”, François Pignon, to szary, nudny księgowy, typowa życiowa niedorajda. Opuszczony przez żonę, ignorowany przez dorastającego syna, nieszanowany w pracy zaczyna się obawiać o swoje zatrudnienie. Ma przeczucie, że szef jest już nim znudzony i chwila, w której otrzyma wypowiedzenie, zbliża się nieubłaganie. Postanawia więc zmanipulować odrobinę własne życie – namówiony przez sąsiada-staruszka daje wszem i wobec do zrozumienia, że jest homoseksualistą…
Projekt Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
 
Projekt „Poza Ciszą i Ciemnością” został zainaugurowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w 2008 roku. W jego ramach udało się do tej pory: udostępnić  31  spektakli w dziewięciu polskich teatrach, przygotować audiodeskrypcje i napisy do 24 filmów, dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością sensoryczną znaczną część ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego i cztery sale Zamku Królewskiego w Warszawie oraz część ekspozycji Muzeum Narodowego w Warszawie, a także wydać z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących pięć filmów, dostępnych w ogólnej sprzedaży na DVD. Projekt „Poza Ciszą i Ciemnością” w maju 2011 roku otrzymał Nagrodę Mieszkańców w konkursie S3KTOR 2010, organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy.  

Galeria zdjęć

  • Plakat spektaklu

    Plakat spektaklu "Plotka"

  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego