Fundacja Kultury Bez Barier - Cztery loty po Rosji - Fundacja Kultury Bez Barier w Sputniku nad Polską

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Cztery loty po Rosji - Fundacja Kultury Bez Barier w Sputniku nad Polską

Cztery loty po Rosji - Fundacja Kultury Bez Barier w Sputniku nad Polską

Cztery dni zanurzania się w kulturę geograficznie bliską, mentalnie często odrzucaną, estetycznie fascynującą, inspirującą, ciekawą. Cztery dni wydarzeń różnych, sięgających po teksty od siebie odległe, ale tworzące wartą uwagi opowieść o świecie wyobrażanym i doświadczanym za naszą wschodnią granicą. Cztery dni wydarzeń przygotowanych w ten sposób, by były one dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu.

Fundacja Kultury bez Barier i Fundacja Wspieram zapraszają osoby niewidome, niedowidzące, niesłyszące, niedosłyszące i głuchoniewidome do kulturalnego „lotu” Sputnikiem nad Polską, a więc do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach 6 Festiwalu Filmów Rosyjskich. Zaproszenie jest tym bardziej godne uwagi, że, dzięki współpracy obu Fundacji,  pierwszy raz w historii tego festiwalu niektóre imprezy będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością sensoryczną. „Lot” zaczynamy 18 listopada (niedziela) w Teatrze Powszechnym, a kończymy 21 listopada (środa) w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. 19 i 20 listopada (poniedziałek i wtorek) spotykamy się w Kinotece. Szczegółowy rozkład jazdy wygląda następująco:

 

Plakat Festiwalu Sputnik18 listopada (niedziela) – spektakl „Dzień Walentego” Iwana Wyrypajewa

Teatr Powszechny, ul. Zamojskiego 20, godz. 19:30.

Romantyczna historia opowiedziana z poczuciem humoru, ciepłem i nostalgią. Historia o miłości minionej, choć wciąż trwającej, miłości zaskakującej i zaskakiwanej. Zapraszamy na „Dzień Walentego" Iwana Wyrypajewa.  

Sztuka została opatrzona audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Bilety kosztują 35 zł, liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o wcześniejszą ich rezerwację.

Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

tel: 22 486 96 42 wew. 4  

 

19 listopada (poniedziałek) – film „Butelka na haczyku” Aleksandra Rogożkina

Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, godz. 18

Rosja widziana oczami przybysza i jednocześnie oczami jej mieszkańców, Rosja widziana w mikroskopijnej odsłonie, opowiadana przez jedno wydarzenie, nieoczekiwana, nieokiełznana, mieszająca tęsknotę o wielkiej przygodzie z brudem życia. A wszystko to tylko jedna z prawd o Rosji. Zapraszamy na „Butelkę na haczyku” Aleksandra Rogożkina.

Film został opatrzony audiodeskrypcją, wyświetlone będą też napisy z polską ścieżką dialogową. Bilety do kupienia w kasie Kinoteki. Kosztują 15 złotych (w przedsprzedaży) i 17 złotych (w dniu projekcji).  

 

20 listopada (wtorek) – film „Brylantowa ręka” Leonida Gajdaja

Kinoteka, Pałac Kultury i Nauki, godz. 18.00

Klasyka kina radzieckiego, komedia kryminalna, która po dziś dzień pozostaje jednym z największych kasowych przebojów ZSRR. Można płakać ze śmiechu, a jednocześnie dopatrywać się satyry na panujące w Związku Radzieckim w latach 60-tych relacje społeczne. Zapraszamy na „Brylantową rękę” Leonida Gajdaja.

Film został opatrzony audiodeskrypcją, wyświetlone będą też napisy z polską ścieżką dialogową. Bilety do kupienia w kasie Kinoteki. Kosztują 15 złotych (w przedsprzedaży) i 17 złotych (w dniu projekcji).  

 

21 listopada (środa) – Syberia oczami Mateusza Damięckiego i … kuchnia rosyjska

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, godz. 17.00

Pozostaje wciąż dzika i nieujarzmiona, fascynuje i przeraża, ściąga śmiałków z całego świata i nikomu nie odkrywa swych wszystkich tajemnic. Syberia – zapraszamy na spotkanie z jedną z najbardziej dzikich krain Rosji i jednocześnie na spotkanie z Mateuszem Damięckim, aktorem, którego Syberia wezwała na niecodzienną przygodę. Będą opowieści, zdjęcia, fragmenty filmu, będzie niesamowicie, a wszystko w ramach „Zakochaj się w kulturze”. Po spotkaniu z Mateuszem Damięckim zapraszamy na jeszcze jedną atrakcję – na spotkanie z rosyjską kuchnią.

W trakcie całego spotkania audiodeskrypcja będzie robiona na bieżąco (w ramach potrzeb), będzie też obecny tłumacz języka migowego.

Wstęp jest wolny, liczba miejsc jest jednak ograniczona. Prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska.

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

tel.: 22 486 96 42 wew. 4   

Galeria zdjęć

  • Plakat Festiwalu Sputnik

    Plakat Festiwalu Sputnik