Fundacja Kultury Bez Barier - Zapraszamy na "Kompleks Portnoya" w Teatrze WARSawy

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Zapraszamy na "Kompleks Portnoya" w Teatrze WARSawy

Zapraszamy na "Kompleks Portnoya" w Teatrze WARSawy

30 czerwca(czwartek) godz. 19:00 - Teatr WARSawy - spektakl "Kompleks Portnoya" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących
 
 
 
Przed spektaklem o godzinie 17:00 warsztaty wprowadzające w scenografię spektaklu, możliwość dotykania kostiumów. Warsztaty bez udziału tłumacza języka migowego. 
 
Audiodeskrypcja: Iza Natasza Czapska
Napisy: Urszula Butkiewicz, Izabela Künstler

Rezerwacje biletów: adolzhikova@teatrwarsawy.pl
 
 
 
Opis spektaku:
 

Kompleks Portnoya

Oto Alexander Portnoy: Żyd i antysemita, seksoholik i onanista, maminsynek i buntownik, szowinista i zastępca komisarza Nowego Jorku ds. równouprawnienia. Bohater spektaklu stara się odnaleźć własną tożsamość, jej czystą i niezapisaną formę - wolną od semickiego wychowania, powinowactwa i przywiązania. Jeszcze nie wie, że to niemożliwe.

Wielokrotnie nagradzana inscenizacja głośnej powieści Philipa Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej. Spektakl jest adaptacją powieści, która w latach 70. stała się manifestem ówczesnego pokolenia amerykańskiego. Sztukę doceniono dwoma Feliksami Warszawskimi: w najważniejszej kategorii, czyli za reżyserię - dla Adama Sajnuka (który również wciela się w postać Alexa) i Aleksandry Popławskiej oraz za debiut aktorski dla Anny Smołowik, grającej i skromną siostrę Portnoya, i liczne wcielenia jego kochanek.

Realizację Sajnuka można zachwalać długo i na różne sposoby. Ale najlepszą recenzją niech będą słowa Lecha Śliwonika, byłego rektora Akademii Teatralnej i redaktora naczelnego "Sceny", na której łamach tak pisał o "Kompleksie": Naprawdę dobra robota. No niech będzie - bardzo dobra.

Czas trwania spektaklu: 130 minut.

Galeria zdjęć

  • Plakat spektaklu

    Plakat spektaklu "Kompleks Portnoya"