Fundacja Kultury Bez Barier - Śmiesznie i strasznie zarazem - Teatr Baj bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Śmiesznie i strasznie zarazem - Teatr Baj bez barier

Śmiesznie i strasznie zarazem - Teatr Baj bez barier

„Arszenik” to spektakl inspirowany komedią Josepha Kesserlinga („Arszenik i stare koronki”), która weszła do kanonu sztuki dwudziestowiecznej. Ta świetnie napisana komedia sytuacyjna po raz pierwszy zderzana jest z językiem teatru lalek, przy pomocy nowego tekstu, będącego luźnym dialogiem z dramatem Kesserlinga.

Absurdalny klimat czarnej komedii, nawiedzony dom, jego mieszkańcy i ich tajemnice. Ludzie i duchy, dobro i zło, śmiech i tragedia, a wszystko w nieco surrealnej scenerii, dzięki której historia odgrywana na scenie odrywa się od konkretnego miejsca i czasu. I wreszcie prawdziwi aktorzy i lalki – animowane i nieruchome, wchodzący ze sobą w interakcję, współtworzący każdą scenę, opowieść, każdy wątek.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza osoby niewidomei  głuchoniewidome na dostosowany do ich potrzeb spektakl teatralny. Będzie to pierwsze przedstawienie w 2013 roku i jednocześnie pierwsze w historii projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością realizowane w teatrze lalek i przeznaczone dla dorosłych widzów.

Sztuka z audiodeskrypcją odbędzie się 19 stycznia 2013 roku w Teatrze „Baj” (Warszawa, ul. Jagiellońska 28). Początek o 19.00.

Staramy się jeszcze o udogodnienia dla osób niesłyszących, czyli o wyświetlenie napisów. Jeśli uda się pokonać kłopoty techniczne, napisy zostaną wyświetlone – ostateczna decyzja zapadnie w najbliższą środę.

Bilety na spektakl  w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” kosztują 15 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska.

e-mail: Ania@kulturabezbarier.org

Tel.:  22 486 96 42 wew. 4

Dwie urocze starsze panie żyją w swoim przytulnym domu, wspominając dawne dzieje a nade wszystko  niespełnione szanse z czasów młodości. Dosłownie i w przenośni przywołują duchy przeszłości. panie mają osobliwą filozofię życiową i dość oryginalne pojęcie o dobroczynności...


zdjęcie ze spektaklu

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu - fot. Bartek Warzecha

    Zdjęcie ze spektaklu - fot. Bartek Warzecha