Fundacja Kultury Bez Barier - "Królowa Margot" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / "Królowa Margot" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

"Królowa Margot" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Historia, a jakby dzisiaj

Teatr Narodowy „Poza Ciszą i Ciemnością”

Wielka polityka, wielcy ludzie, decyzje, które mają wpływ na losy milionów– wszystko to jest, ale tylko w tle, między wierszami Na pierwszym planie jest rodzina i targające nią namiętności, rodzina uwikłana w miłość i nienawiść dzielące między siebie najbliższych sobie ludzi, rodzina podejmująca decyzje o losach świata.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza widzów niewidomych, niesłyszących i głuchoniewidomych na dostosowaną do ich potrzeb „Królową Margot”.

Spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbędzie się 7 lutego 2013 roku w Teatrze Narodowym w Warszawie (Plac Teatralny 3). Początek o godzinie 19.00.

 

Bilety w ramach projektu „Poza Ciszą i Ciemnością” kosztują 30 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:

Mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.  22 486 96 42 wew. 4

 

Sztuka „Królowa Margot” powstała na podstawie powieści autora „Trzech muszkieterów” i „Hrabiego Monte Christo”. Książka nawiązuje do rzezi hugenotów w noc św. Bartłomieja. W 1572 r., w dobie wojen religijnych, we Francji miało dojść do bezprecedensowego mariażu katolickiej księżniczki Małgorzaty (Margot) i protestanckiego króla Nawarry Henryka. Fanatyzm francuskiej królowej Katarzyny Medycejskiej doprowadził do katastrofy. W spektaklu historia jest jednak wyłącznie tłem dla zdarzeń, jakie składają się na dramat rodzinny; widz nie zobaczy na scenie niemal niczego, co charakterystyczne jest dla  opowieści spod znaku płaszcza i szpady. - Wojna religijna, niuanse władzy – to wszystko to jedynie echa książki, z której, na pierwszy plan, został wyciągnięty temat miłości i nienawiści istniejących między najbliższymi sobie, tak by się przynajmniej zdawało, ludźmi.

Sztuka została zrealizowana w ten sposób, że historia, o jakiej opowiada, może rozgrywać się także współcześnie, tuż obok nas.

 

Spektakl „Królowa Margot” został dostosowany do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu Królowa Margot Teatr Narodowy, foto Krzysztof Bieliński

    Zdjęcie ze spektaklu Królowa Margot Teatr Narodowy, foto Krzysztof Bieliński