Fundacja Kultury Bez Barier - „Madame” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / „Madame” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

„Madame” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Wolność, młodość i marzenia

Zapraszamy do Teatru na Woli na spektakl "Madame"

 

Na początku była książka. Bardzo dobra książka, jedna z najbardziej poczytnych powieści końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Potem powstała sztuka teatralna. Bardzo dobra sztuka, wystawiana od tegorocznych wakacji przyciąga widzów jak magnes. I choć książka i spektakl różnią się od siebie rozłożeniem akcentów, oba teksty są oczywiście o tym samym. Opowiadają o niezgodzie na przeciętność, o tęsknocie za wolnością, o dojrzewaniu do miłości, o pełnej marzeń młodości, wreszcie o PRL-u, ale w sposób pozbawiony martyrologii.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza widzów niewidomych, niedowidzących, niesłyszących, niedosłyszących i głuchoniewidomych na dostosowaną do ich potrzeb „Madame” Antoniego Libery.

 

Sztuka z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zostanie wystawiona 21 lutego (czwartek) w Teatrze na Woli (ul. Kasprzaka 22, Warszawa). Początek o godzinie 19.00.

 

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Bilety kosztują 15 złotych, a zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska
e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 486 96 42 wew. 4

 

Bohaterem „Madame” Antoniego Libery jest niepozorny na pierwszy rzut oka maturzysta, który stara się wyrwać z nijakości, z otaczającego go szarego tła. Pragnienie jest tak silne, że na swą przewodniczkę, na obiekt marzeń  wybiera najbardziej tajemniczą, nieszablonową i niezależną  osobę, jaką zna – nauczycielkę francuskiego i dyrektorkę szkoły, zwaną Madame. Sztuka, wyglądająca na początku jak opowieść o mniej lub bardziej niewinnych zabawach młodzieńca, przeistacza się w pełną napięcia historię rozgrywaną na kilku poziomach i dotykającą niemal wszystkich dziedzin życia; historię, która mimo, że chwilami bawi i śmieszy, skłania do myślenia, do zatrzymania się i odnalezienia marzeń. Wielką atrakcją sztuki są wzięte ze środka PRL-u zdjęcia oraz grana  na  żywo muzyka utrzymana w klimacie końca lat sześćdziesiątych.

 

Sztuka została dostosowana do potrzeb widzów z niepełnosprawnością w ramach projektu „W kulturze bez barier” realizowanego wspólnie przez Fundację Kultury bez Barier oraz urzędy m. ST. Warszawy. Projekt realizowany jest od 2011 roku.       

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu