Fundacja Kultury Bez Barier - FILM - „Obława” Marcina Krzyształowicza z audiodeskrypcją i napisami

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / FILM - „Obława” Marcina Krzyształowicza z audiodeskrypcją i napisami

FILM - „Obława” Marcina Krzyształowicza z audiodeskrypcją i napisami

Normalni ludzie w nienormalnej codzienności

 

 

 

Nic nie jest czarno-białe, nikt nie jest jedynie dobry lub jedynie zły. Nie ma patosu i bohaterskich czynów, jest uciążliwa, brudna codzienność, w której trzeba jakoś żyć i podejmować skażone nienormalnością wojny decyzje, w której nie wolno wierzyć pozorom i budować opinii o ludziach na podstawie pierwszego wrażenia. Ten film po prostu trzeba zobaczyć.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na projekcję wielokrotnie nagradzanej „Obławy” Marcina Krzyształowicza. Obraz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, obraz wyróżniony 4 Polskimi Orłami, w tym dla najlepszego filmu oraz gdyńskimi Srebrnymi Lwami,  zostanie wyświetlony w ramach projektu „Zakochaj się w kulturze”. Projekcja odbędzie się 18 marca 2013 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Początek o godz. 17.00.

 

Wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Robert Więckowski

e-mail: robert@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 486 96 42 wew. 4

 

okładka filmu

 

„Obława” Marcina Krzyształowicza to znakomita artystycznie, poruszająca opowieść o Polsce z czasów II wojny światowej. Akcja toczy się na Śląsku, a główny bohater to kapral Wydra – partyzant AK zajmujący się wykonywaniem wyroków na zdrajcach, volksdeutschach itp. „Obława” to historia świata, w którym nie ma prostych rozwiązań, nie ma ludzi i czynów jednoznacznych moralnie,   nie ma czasu na popełnianie błędów. Atmosfera filmu jest niezwykła, ogromne napięcie towarzyszy widzom niemal od pierwszej minuty, a nienormalność świata podkreślają fascynujące, jakby poprzepalane zdjęcia, w których dominujące barwy to brązy i szarości oraz niemal całkowity brak muzyki. 

 

 

Projekt „Zakochaj się w kulturze” ma na celu rozmiłować osoby niepełnosprawne  sensorycznie w kulturze poprzez edukację kulturalną oraz udostępnianie im wydarzeń artystycznych. Ma prowadzić do pełniejszego włączania niewidomych i niesłyszących widzów w rytm życia kulturalnego, przyzwyczaić ich do bieżącego śledzenia wydarzeń artystycznych, przekonać, że ta sfera życia jest ważna i może być dostępna dla każdego. Istotnym aspektem projektu jest też jego wymiar edukacyjny. Działania podejmowane w ramach „Zakochaj się w kulturze” mają stać się vademecum o możliwościach poznawczych i potrzebach osób z niepełnosprawnością sensoryczną; vademecum kierowanym do artystów, animatorów kultury i jej menadżerów.    

 

 

Projekt „Zakochaj się w kulturze” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • okładka płyty filmu

    okładka płyty filmu