Fundacja Kultury Bez Barier - TR Warszawa bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / TR Warszawa bez barier

TR Warszawa bez barier

Spektakl „Nosferatu” na podst. „Draculi” B. Stokera, reż. G. Jarzyna z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Start 17:30 - warsztat

 

Jest tak, jak w świecie wampirów być musi – mroczno, straszno, dużo niepokojących pisków, skrzeków i dramatycznych dźwięków kościelnych organów. Są też oczywiście ślady po ugryzieniu i krew, a wszystko w oprawie metafizyki z odrobiną psychologii w tle. Jest jednak też coś, co zaskakuje – to nie wampiry wysysają w tej sztuce krew z ludzi, robią to sami ludzie i są - jak się okazuje – skuteczniejsi od legendarnych krwiopijców. Są też chwile lżejsze, wręcz zabawne, szczególnie wyraźne w chwilach, gdy wampirze potrzeby zderzają się z ofertą współczesności, mało przyjaznej dla metafizycznego strachu i długich, ostrych zębów.„Nosferatu” w reż. Grzegorza Jarzyny to jedna z najbardziej oczekiwanych premier ubiegłego sezonu. Wywołała falę dyskusji wokół fenomenu „nie –umarłych” – wampirów.

 

Czy dziś temat ten może być grany na serio, czy raczej z ironią?

Jakimi rekwizytami i symboliką posłużył się reżyser skoro odrzuca narosły na tej historii kicz – trumny, krzyżyki, czosnek?

Jaki jest wizerunek wampira współcześnie?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów, które poprowadzi Anna Rochowska - teatrolog, absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1996 roku związana z TR Warszawa, gdzie realizuje program Edukacja w TR. Będziemy mieli też niepowtarzalną okazję wejścia przed spektaklem na scenę i zapoznanie się ze scenografią.Miejsce: Teatr Narodowy: foyer drewniane – zbiórka w holu kasowym (wejście głównymi drzwiami). Wstęp wolny na warsztaty.

Bilety na spektakl w cenie 20 zł do piątku do godziny 19:00.

 

Zgłoszenia będzie przyjmowała Ania Żórawska

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 100 36 94

 

Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem Fundacji Generacja TR WARSZAWA w ramach programu "Audiodeskrypcja w TR - warsztaty wiedzy o teatrze dla niewidomych" współfinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

  • logo Fundacji Generacja TR

    logo Fundacji Generacja TR

  • logo m.st. Warszawa

    logo m.st. Warszawa