Fundacja Kultury Bez Barier - Sztuka dostępna w Zachęcie

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Sztuka dostępna w Zachęcie

Sztuka dostępna w Zachęcie


Sztuka dostępna. Spotkanie dla osób z dysfunkcją wzroku na wystawie „In God We Trust”

Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu: „Sztuka dostępna” dla osób z dysfunkcją wzroku. Wybór tematu w związku z datą nieprzypadkowy.

 

11 września 2013 (środa), godz. 17

 

Wystawa „In God We Trust” poświęcona jest bogactwu wierzeń i praktyk religijnych w Stanach Zjednoczonych. Tytuł ekspozycji przyjmuje formę zdania twierdzącego, lecz prezentowane prace poddają to twierdzenie w wątpliwość. Podczas spotkania zastanowimy się, czy Bóg dzieli naród, czy go łączy? Czy sztuka może tworzyć atmosferę modlitwy i sacrum, nie opowiadając się po stronie konkretnego wyznania? Czy artyści częściej podejmują temat religii jako zjawiska społecznego, czy jako przeżycia duchowego? Szczególną uwagę zwrócimy na wątek wizerunku Jezusa, silnie obecny także w naszej kulturze.

 

prowadzenie: Katarzyna Guzowska, Katarzyna Kucharska-Hornung

 

obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 42, e-mail: a.zdzieborska@zacheta.art.pl

zbiórka w holu głównym Zachęty

pl. Małachowskiego 3, Warszawa

wstęp wolny

 

UWAGA!!! W związku z remontem elewacji wejście główne jest nieczynne. Nowe, południowe wejście od strony pl. Małachowskiego, znajduje się na poziomie minus jeden, przy lewym narożniku budynku. Prowadzą do niego schody i winda. Wzdłuż elewacji od ul. Królewskiej i fasady od strony pl. Małachowskiego ustawione są rusztowania. Przejście chodnikiem zwężone.

 

Nasi wolontariusze mogą odebrać Państwa z przystanku, domu czy wskazanego miejsca w Warszawie. Jeśli istnieje taka potrzeba prosimy o kontakt: tel. 22 556 96 42, e-mail: a.zdzieborska@zacheta.art.pl

 

Szczegółowe informacje o dojeździe do Zachęty: http://www.zacheta.art.pl/article/view/1043/nowe-poludniowe-wejscie-do-budynku

Galeria zdjęć

  • logo Sztuki dostępnej

    logo Sztuki dostępnej