Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Islandia bez barier - film "Barany" w Sieradzu

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Islandia bez barier - film "Barany" w Sieradzu

Islandia bez barier - film "Barany" w Sieradzu

20 lipca 2016(środa) godz. 15:00 – Powiatowa Biblioteka Publiczna (ul. Żwirki i Wigury 4) - pokaz filmu "Barany" z napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją

Film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Rozłożona zostanie pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych.W razie potrzeby zapewniamy tłumacza języka migowego.

Pokaz będzie połączony z warsztatami artystycznymi.

 

Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:

Tel/SMS 512 396 475

e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org

 

Więcej o filmie:

"Barany - islandzka opowieść" rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci mieszkających na odludziu i rywalizujących ze sobą hodowców rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Bracia żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność, a przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidywane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu. Film jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Powstał według scenariusza Grimura Hakonarsona, który również obraz wyreżyserował.

 

Partnerami pokazu są: Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Gutek Film. 

 

 


 

Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu "Wędrujący Dom Kultury" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria zdjęć

  • plakat filmu

    plakat filmu

Powrót do: Aktualności