Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Kinosfera bez barier w Gdańsku!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Kinosfera bez barier w Gdańsku!

Kinosfera bez barier w Gdańsku!

„Jaśniejsza od gwiazd” z audiodeskrypcją i napisami - spotkanie filmowe z Anglią i Australią bez barier w KiniePort w Gdańsku

 

Wiersze w oparach miłości

 

Ta historia mogła zdarzyć się w każdym miejscu na świecie. Zdarzyła się w Anglii, a została przypomniana przez twórców z Australii. Powstał film prawdziwy i świeży, malowniczy i zmysłowy; film, który opowiada o miłości wyzwalającej ludzi z konwenansów, społecznych oczekiwań i zwyczajów epoki. Film o człowieku z fascynującą biografią - romantycznym poecie Johnym Keatsie, tak samo ważnym dla Anglii, jak i Australii. Powstał film delikatny, subtelny, który zachwycił jednego z najbardziej ekstrawaganckich twórców kina XX i XXI wieku Quentina Tarantino.

 

Fundacja Kultury bez Barier i gdańskie KinoPort zapraszają wszystkich na pokaz „Jaśniejszej od gwiazd”. Film, opatrzony audiodeskrypcją i napisami , zostanie wyświetlony we wtorek 20 maja 2014 roku w kinie Port (KinoPort - Centrum Edukacji Artystycznej Łaźnia 2, ul. Strajku Dokerów 5). Początek o godzinie 18:00.

 

Pokaz zostanie poprzedzony rozmową o Australii i Anglii, a przewodniczką po obu krainach będzie, mająca w swej biografii roczny pobyt w Australii, Ludwika Sawicka, redaktor muzyczna radia Toksyna FM.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona. Prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska:

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel. kom. : 512 396 475

 Film "Jaśniejsza od gwiazd" będzie wyświetlany dzięki współpracy i uprzejmości dystrybutora BEST FILM. Dziękujemy.

Logo dystrybutora BestFilm

 

 

 Pokaz „Jaśniejszej od gwiazd” został zorganizowany w ramach projektu „Kinosfera bez barier” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  


Logo MKiDN

Galeria zdjęć

  • plakat filmu

    plakat filmu

Powrót do: Aktualności