Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Kraków - „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Kraków - „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Kraków - „Pan Tadeusz czyli Ostatni Zajazd na Litwie” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Pielgrzymka do świętej Ojczyzny

Narodowy Teatr Stary w Krakowie, 11 maja 2013 r., godz. 18:00

 

Są współczesnymi pielgrzymami. Są stale w drodze, tej rzeczywistej i tej symbolicznej. Pielgrzymują, bo czują, że są Wciąż nie u siebie, że jeszcze nie znaleźli swej ziemi obiecanej. Szukają, bo to, co widzą dokoła nie zgadza się im z wizją Ojczyzny, którą odnajdują w swej biblii – w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza.

 

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacja Kultury bez barier zapraszają widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu na dostosowany do ich potrzeb spektakl „Pan Tadeusz”. Opatrzone audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących przedstawienie zostanie wystawione 11 maja 2013  w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie. Początek o godz. 18:00.

 

Bilety, w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością”, kosztują 15 zł. Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska

E-mail: ania@kulturabezbarier.org

Tel.: 22 486 96 42 wew. 4

 

- Punktem wyjścia inscenizacji jest to nieustanne pielgrzymowanie Polaków do Polski – wyśnionej, wspaniałej, świętej, ale wciąż nieosiągalnej. Ta wędrówka pozwala na rytualne przeżywanie powrotu do źródeł wszelkiego dobra i piękna, przy wtórze żarliwych modlitw zanoszonych do nieba – czyli tej mitycznej Ojczyzny. Bohaterami spektaklu są współcześni pielgrzymi, którzy – wyśpiewując kolejne antyfony do Polski – odbywają podróż w głąb narodowej duszy – mówi reżyser spektaklu Mikołaj Grabowski. 

 

Projekt „Poza Ciszą i Ciemnością” został zainaugurowany przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w 2008 roku. W jego ramach udało się do tej pory: udostępnić 29 spektakli w dziewięciu polskich teatrach, przygotować audiodeskrypcje i napisy do 24 filmów, dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością sensoryczną znaczną część ekspozycji Muzeum Powstania Warszawskiego i cztery sale Zamku Królewskiego w Warszawie oraz część ekspozycji Muzeum Narodowego w Warszawie, a także wydać z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących pięć filmów, dostępnych w ogólnej sprzedaży na DVD. Projekt „Poza Ciszą i Ciemnością” w maju 2011 roku otrzymał Nagrodę Mieszkańców w konkursie S3KTOR 2010, organizowanym przez Urząd m.st. Warszawy.

 

 

Nocleg w Krakowie przedstawicielom Fundacji zapewnia IBIS Hotels - Ibis & Ibis Budget Kraków Stare Miasto. Bardzo dziękujemy!!!

   

 

Galeria zdjęć

 • zdjęcie ze spektaklu

  zdjęcie ze spektaklu

 • logo teatru

  logo teatru

 • logo hotelu ibis

  logo hotelu ibis

 • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności