Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Nie wyMIGASZ się z Muzeum! - zwiedzanie z PJM

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Nie wyMIGASZ się z Muzeum! - zwiedzanie z PJM

Nie wyMIGASZ się z Muzeum! - zwiedzanie z PJM

każda ostatnia niedziela miesiąca g.12:00 i 14:00 - Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie - zwiedzanie ekspozycji „Przedświt” z tłumaczem Polskiego Języka Migowego (PJM)

Nie WYMIGASZ się z Muzeum!

 

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie zaprasza osoby z dysfunkcją słuchu na zwiedzanie ekspozycji „Przedświt” z tłumaczem Polskiego Języka Migowego (PJM).


W każdą, ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 12.00 i 14.00 po wystawie wspólnie oprowadzać będą przewodnik muzealny oraz tłumacz PJM - Tomasz Smakowski.

 

Najbliższe spotkanie 28 grudnia 2014 roku.

 

Dla zwiedzających udostępnione będą również odbiorniki FM z pętlą indukcyjną.


Przedświt. Mazowieckie Centrum Metalurgiczne z przełomu er jest jedną z najnowocześniejszych wystaw archeologicznych w Polsce. Dzięki zastosowaniu różnorodnych rozwiązań scenograficznych i multimedialnych przenosi odwiedzających w świat pogranicza Imperium Rzymskiego i Barbaricum oraz ukazuje życie codzienne mieszkańców osad hutniczych z terenu Zachodniego Mazowsza sprzed 2 tysięcy lat. Ekspozycja ma interaktywny charakter - znajdują się na niej ekrany dotykowe, projekcja holograficzna, filmy fabularne, dokumentalne oraz wykonane w technice 360 stopni a także animacje i łamigłówki. Zwiedzaniu towarzyszą różnorodne dźwięki oraz istnieje możliwość dotykania zrekonstruowanych zabytków. Natomiast w specjalnie zaprojektowanych gablotach znajduje się to, co stanowi jądro każdej wystawy - eksponaty, czyli oryginalne przedmioty, którymi posługiwali się mieszkańcy starożytnego Mazowsza 2 tysiące lat temu.

 

Zapraszamy – teraz nie wymigacie się od odwiedzin!

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie: Nie wyMIGASZ się z Muzeum! - zwiedzanie z PJM

Powrót do: Aktualności