Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Nowy projekt "Czytanie obrazów" - start!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Nowy projekt "Czytanie obrazów" - start!

Nowy projekt "Czytanie obrazów" - start!

Zapraszamy do korzystania ze strony internetowej i aplikacji www.czytanieobrazow.pl

 

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI APLIKACJI CZYTANIE OBRAZÓW

 

Czytanie obrazów to nasza odpowiedź na marzenia o udostępnieniu, przynajmniej w wersji cyfrowej, dzieł sztuki plastycznej każdemu, kto choć raz tego zapragnie; każdemu, a więc także osobom z niepełnosprawnością - wciąż jeszcze zbyt często wykluczanym z naturalności życia społeczno - kulturalnego. Składające się na czytanieobrazów.pl portal i aplikacja to zaproszenie do odwiedzenia w jednym miejscu wielu polskich muzeów i galerii, do poznania ich różnorodności, do poczucia i zrozumienia zebranych przez nie dzieł, do zachwycenia się i zatęsknienia za częstszymi odwiedzinami w tych placówkach. Dzieła prezentowane na naszej stronie WWW i w naszej aplikacji można często spotkać na wystawach stałych eksponowanych w poszczególnych muzeach. Wirtualny świat jest jednak odrobinę bogatszy od codzienności. Czytanieobrazów.pl daje szansę oglądania także tych eksponatów, które spoczywają akurat w magazynach lub, wypożyczone, wędrują gdzieś po świecie.

Czytanie obrazów to kolejny pomysł na likwidowanie barier w dostępie do kultury. Na naszej stronie i w naszej aplikacji znajdują się więc eksponaty zdigitalizowane w ten sposób, by każdy znalazł coś dla siebie. Są audiodeskrypcje, tłumaczenia na polski język migowy, teksty uproszczone, zdjęcia, karty obiektów, są opisy dzieł – słowem wszystko, co udało nam się wymyślić, by oddać kulturę i sztukę każdemu. Niektóre z tych eksponatów, w takiej właśnie, dostępnej formie, można znaleźć na stronach WWW muzeów i galerii. Czytanieobrazów.pl nie zastępuje tych stron, ale ułatwia osobom, którym trudniej jest wędrować po wirtualnych przestrzeniach kultury, odnalezienie i poznanie interesujących ich dzieł.

Czytanieobrazów.pl jest tworzone we współpracy z wieloma muzeami i galeriami z całej Polski, jest tworzone przy niezwykle aktywnym udziale pracujących tam osób, których nie trzeba przekonywać, jak ważne jest likwidowanie barier w dostępie do sztuki. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy!!!

 

 


 

Projekt „Czytanie obrazów” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Galeria zdjęć

  • Logo projektu

    Logo projektu "Czytanie obrazów"

Powrót do: Aktualności