Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Odkryj żydowską Warszawę w PJM

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Odkryj żydowską Warszawę w PJM

Odkryj żydowską Warszawę w PJM


24 maja 2014 (sobota) godz. 12:00 - 15.00 - Muzeum Historii Żydów Polskich - spacer fotograficzny "Odkryj żydowską Warszawę" i warsztat w tłumaczeniu na PJM

 

 

Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6Zdjęcie z pierwszego spaceru po Muranowie

 

 

 

Gdzie się mieściło i jak wyglądało kino Sfinks? Jaka osoba wiąże się z powstaniem sieci kiosków "Ruch"? Jak się nazywała pierwsza agencja reklamowa w Warszawie? Dlaczego ogródki jordanowskie w Warszawie kiedyś nazywano ogródkami Rauna?

 

 

Zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu „Odkryj żydowską Warszawę”. Tym razem spróbujemy spojrzeć na miasto przez obiektyw fotograficzny.  Zanim odkryjemy z przewodniczką historię ulic Tłomackie i Senatorska, spotkamy się z fotografem, który pomoże nam przygotować się do zadań

 

fotograficznych czekających na nas w czasie spaceru.

 

 

Podczas spaceru fotograficznego odwiedzimy miejsca związane z żydowską inteligencją i przedsiębiorcami, właścicielami  znanych warszawskich firm.  Poznając historię zasymilowanych rodzin żydowskich - takich jak Natansonowie, Toeplitzowie, Słonimscy czy Lewentalowie - przekonamy się, jak dużą odegrali oni rolę w społeczeństwie Warszawy XIX-go i XX-go wieku. Opowiemy o wielkiej nieobecnej, czyli o Wielkiej Synagodze i ludziach dzięki którym powstała. Wrócimy także na moment do barwnego życia bywalców kawiarni i kabaretów międzywojennej Warszawy - artystów i literatów pochodzenia żydowskiego.

 

 

Warsztat poprowadzi Tomasz Kulas, koordynator projektu Fotospacery.pl, redaktor CHIP.PL i DIGITAL FOTO VIDEO, współpracownik wielu mediów fotograficznych.

 

 

Spacer poprowadzi Katarzyna Uchowicz, asystent w Katalogu Zabytków Sztuki w Polsce Instytutu Sztuki PAN. Przygotowuje dysertację doktorską o architekcie Bohdanie Lachercie. Współpracuje z Collegium Civitas. Realizuje także autorskie projekty dla dzieci poświęcone architekturze i wzornictwu (Muranki, Przetwórnia).

 

 

Prosimy o przyniesienie aparatów fotograficznych. Nie ma specjalnych wymagań dotyczących sprzętu ani wcześniejszego doświadczenia związanego z fotografią.

 

 

Warsztat i spacer będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

 

 

Wstęp wolny, obowiązują rezerwacje - tel. 22 47 10 301, rezerwacje online: http://www.jewishmuseum.org.pl/pl/rezerwacja 

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.


Galeria zdjęć

  • Zdjęcie z pierwszego spaceru

    Zdjęcie z pierwszego spaceru

  • Logo Muzeum Historii Żydów Polskich

    Logo Muzeum Historii Żydów Polskich

Powrót do: Aktualności