Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Festiwal NETIA OFF CAMERA w Krakowie

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Festiwal NETIA OFF CAMERA w Krakowie

Festiwal NETIA OFF CAMERA w Krakowie

Jesteśmy po raz pierwszy na festiwalu NETIA OFF CAMERA!

W tym roku festiwal NETIA OFF CAMERA dostępny także dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu ;)

NETIA OFF CAMERA zaprasza na 10. urodziny. Goście z całego świata, najciekawsze filmy roku, najwyższe nagrody w tej części Europy – Netia Off Camera już od dekady promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. Święto filmowej różnorodności już 28 kwietnia zaczyna się w Krakowie.

Dziesiąta edycja będzie wyjątkowa nie tylko pod względem okrągłego jubileuszu, w trakcie festiwalu będzie można obejrzeć aż trzy polskie filmy biorące udział w konkursie głównym z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Jest to niepowtarzalna okazja, aby obejrzeć najnowsze tytuły kinowe bez barier! 

Serdecznie zapraszamy na pokazy, które odbędą się w następujących terminach:

29.04., g.10:00 - "Sztuka kochania", reż. Maria Sadowska

30.04., g.10:00 - "Pokot" reż. Agnieszka Holland

1.05., g.10:00 - "Ostatnia rodzina", reż. Jan P. Matuszyński.

 

Miejsce: Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, sala niebieska.

 

Na pokazy filmowe wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc u Anny Żórawskiej:

Anna Żórawska

ania@kulturabezbarier.org

tel./SMS: 512 396 475

 

Do zobaczenia w Krakowie! :)

 

 

 

Więcej o filmach:

Sztuka kochania

Filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Film ukazuje trzy etapy życia Michaliny Wisłockiej które skłoniły główną bohaterkę do stworzenia i opublikowania w 1976 roku bestsellerowego poradnika „Sztuka kochania”.  Akcja filmu zaczyna się od lat 40., czasów młodości Michaliny, kiedy kończy studia medyczne, wychodzi za mąż za Stacha i zamieszkuje wspólnie z mężem i przyjaciółką Wandą w jednym mieszkaniu. Wspólnie z bohaterami filmu przechodzimy przez lata 50., kiedy Michalina rozwija swoją karierę zawodową, poznaje Jurka, który pokazuje jej prawdziwą miłość i po raz pierwszy pojawia się pomysł napisania książki. Lata 70. Michalina Wisłocka jest już uznaną lekarką, do której gabinetu ustawiają się kolejki pacjentek. Poradnik Michaliny przez lata blokowany jest przez Komitet Centralny, jednak dzięki interwencji pacjentek Wisłockiej oraz jej wytrwałości w dążeniu do celu, w końcu zostaje wydany w 1976 roku.

 

Ostatnia rodzina
Film opowiada o poruszających losach rodziny Beksińskich. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni 28 lat, zaś fabuła koncentruje się na warszawskim okresie życia rodziny Beksińskich.
Akcja filmu zaczyna się w 1977 roku, gdy Tomek Beksiński wprowadza się do swojego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwa i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka - Zofia, wciąż martwi się o syna. W tym samym czasie Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze kłopoty ma już za sobą. Jednak seria dziwnych, naznaczonych fatum wydarzeń, dopiero nadejdzie..

 

Pokot

Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

 

 

 


 

 

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie: Festiwal NETIA OFF CAMERA w Krakowie

Powrót do: Aktualności