Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Oprowadzanie po wystawie “Inny Trans-Atlantyk" z PJM

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Oprowadzanie po wystawie “Inny Trans-Atlantyk" z PJM

Oprowadzanie po wystawie “Inny Trans-Atlantyk" z PJM

12 grudnia(wtorek) o godzinie 17:00 - Muzeum Sztuki Nowoczesnej(Muzeum nad Wisłą) - oprowadzanie kuratorskie z PJM


Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie z PJM po wystawie “Inny Trans-Atlantyk". Sztuka kinetyczna i op-art w Europie Wschodniej i Ameryce Łacińskiej w latach 50.70.”. Sztuka kinetyczna i op-art to znak fascynacji ruchem –  jego efektami, estetyką, możliwościami tworzenia nowych relacji z publicznością. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace ponad trzydziestu artystów i grup artystycznych z obu stron Atlantyku. Poprzez ich prace zostaje postawione pytanie o to, czy ten porzucony i nie do końca wykorzystany potencjał sztuki kinetycznej może być czekającym na swoje „teraz” narzędziem do rozumienia otaczającego nas świata.

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie przedstawia instalację artystyczną przed budynkiem MSN. Z metalowego stelażu zwisają niebieskie, elastyczne, bardzo cienkie rurki. Stelaż jest na wysokości około dwóch metrów. Wygląda to jak wodospad.

    Zdjęcie przedstawia instalację artystyczną przed budynkiem MSN. Z metalowego stelażu zwisają niebieskie, elastyczne, bardzo cienkie rurki. Stelaż jest na wysokości około dwóch metrów. Wygląda to jak wodospad.

Powrót do: Aktualności