Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z podstaw audiodeskrypcji

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z podstaw audiodeskrypcji

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z podstaw audiodeskrypcji

19-20 marca 2018 w godz. 9:00 -16:00 (rekrutacja trwa)
11-12 września 2018 w godz. 9:00 -16:00 (rekrutacja rozpocznie się w drugiej połowie roku)
Warszawa, ul. Kopernika 30

 

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na bezpłatne szkolenie z podstaw audiodeskrypcji organizowane w ramach projektu “Otwarci dla wszystkich!”.

 

W ramach projektu prowadzimy szkolenia, których celem jest podnoszenie kompetencji kadry kultury w tworzeniu oferty skierowanej do osób z niepełnosprawnościami.

 

Tym razem pragniemy podzielić się naszą wiedzą z zakresu audiodeskrypcji, czyli opisu umożliwiającego osobom z niepełnosprawnością wzroku samodzielne i kompetentne odkrywanie treści wpisanych w wizualne teksty kultury. Opowiemy o tym czym jest audiodeskrypcja, dlaczego warto ją tworzyć, podzielimy się doświadczeniami,  zarówno z jej tworzenia jak i z jej odbioru przez użytkowników. Zaprezentujemy przykłady dobrych audiodeskrypcji i powiemy, czego należy unikać. Zmierzymy się z wyzwaniami jakie niosą eksponaty z rozmaitych muzeów, a więc nie tylko dzieła sztuki, ale także przedmioty użytku codziennego czy skomplikowane maszyny.

 

Szkolenie składać się będzie z części teoretycznej, w trakcie której uczestnicy poznają podstawowe zasady tworzenia audiodeskrypcji oraz warsztatowej, pozwalającej wykorzystać świeżo nabytą wiedzę w praktyce. Uczestnicy pracować będą zarówno indywidualnie jak i grupowo.

 

Szkolenie poprowadzi Robert Więckowski - teoretyk audiodeskrypcji tworzonej do dzieł plastycznych, współautor „Zasad tworzenia audiodeskrypcji”, od 2009 roku konsultant skryptów AD przygotowywanych do filmów, spektakli teatralnych i wystaw muzealnych, trener prowadzący warsztaty z obsługi widza z niepełnosprawnością w instytucjach kultury i z tworzenia audiodeskrypcji.Szkolenie obejmować będzie następujące elementy:

  • teoretyczne wprowadzenie w rodzaje zaburzeń widzenia i ich konsekwencje,
  • wskazówki do tworzenia dobrej audiodeskrypcji,
  • przygotowanie audiodeskrypcji do wybranych tekstów kultury indywidualnie i w małych grupach.

 

Terminy szkoleń:

19-20 marca 2018 w godz. 9:00 -16:00 (rekrutacja trwa)

11-12 września 2018 w godz. 9:00 -16:00 (rekrutacja rozpocznie się w drugiej połowie roku)

 

Miejsce szkoleń:

Warszawa, ul. Kopernika 30

 

Podczas szkolenia zapewniamy serwis kawowy i catering.

 

Zgłoszenia:


Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem: https://goo.gl/forms/dbNirK3oCYQ5qnH43

Na zgłoszenia czekamy do 13 marca, o przyjęciu na szkolenie uczestnicy zostaną poinformowani drogą mailową najpóźniej do 15 marca.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 


 

Szkolenie odbywa się w ramach projektu "Otwarci dla wszystkich!" realizowanego dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. W ramach projektu prowadzone są szkolenia których celem jest podnoszenie kompetencji kadry kultury w tworzeniu oferty skierowanej do osób z niepełnosprawnościami.


Logo miasta stołecznego Warszawy

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie. Dwie osoby siedzą obok siebie. Na ich kolanach leżą tyflografiki pracy Dwadzieścia jeden kościołów Stażewskiego. Ręce dotykają tyflografik.

    Zdjęcie. Dwie osoby siedzą obok siebie. Na ich kolanach leżą tyflografiki pracy Dwadzieścia jeden kościołów Stażewskiego. Ręce dotykają tyflografik.

Powrót do: Aktualności