Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Pierwszy spektakl bez barier w Nowym Roku!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Pierwszy spektakl bez barier w Nowym Roku!

Pierwszy spektakl bez barier w Nowym Roku!

11 stycznia(środa) godz. 18:00 - STUDIO Teatrgaleria - spektakl "Szkarłatny płatek i biały" z napisami dla niesłyszących i audiodeskrypcją, cena biletu: 30 zł na hasło "audiodeskrypcja"

STUDIO teatrgaleria stara się być miejscem przyjaznym szerokiemu gronu odbiorców, dlatego dążymy do stworzenia wspólnej przestrzeni i miejsca stałych spotkań widzów z niepełnosprawnościami z twórcami teatru. Pragniemy umożliwiać odbiór spektakli osobom z dysfunkcjami wzroku i słuchu, które bywają marginalizowane jako potencjalni odbiorcy teatralni. Regularnie – raz w miesiącu – zapraszamy na spektakle z audiodeskrypcją i napisami, dedykowane widzom z niepełnosprawnościami.

Najbliższy spektakl odbędzie się 11 stycznia 2017 (środa) o godz. 18:00


Obowiązuje rezerwacja miejsc:

e-mail: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl

Bilety w cenie 30 zł są dostępne w kasie teatru na hasło: audiodeskrypcja


Szkarłatny płatek i biały”

reż. Kuba Kowalski

Bohaterem Szkarłatnego płatka Michela Fabera jest XIX wiek, przedsionek nowoczesności, w którym tematy takie jak prawa kobiet, religia i nauka, stosunek do seksualności czy modele kobiecości i męskości są definiowane na nowo — powoli wyłania się z nich nasz współczesny świat. Dziewiętnastowieczny Londyn Fabera raz wydaje nam się bezpiecznym przez swój dystans historycznym światem, żeby po chwili okazać się gorzką karykaturą naszej współczesności. Pięć postaci, których losy śledzi nasz spektakl, reprezentuje dylematy czasów przełomu: przemysłowiec rozdarty pomiędzy młodzieńczymi ideałami a kapitalistycznym światem; niedoszły pastor zmagający się z potrzebami ciała; głęboko wierząca działaczka społeczna, którą brak poszanowania konwenansów skazuje na wykluczenie; eteryczna i niewinna dama skazana na bycie kochanką z krwi i kości, żoną i matką; wreszcie prostytutka, która pokonuje kolejne szczeble drabiny społecznej i przekonuje się, że wyższy status wcale nie oznacza większej wolności. To właśnie pragnienie wolności, szeroko rozumianej emancypacji, wydaje się być wspólnym mianownikiem dla dążeń bohaterów Szkarłatnego płatka, którzy wypatrują nadchodzącego XX wieku z nadzieją, ale i z lękiem. Czy rzeczywiście nowoczesność przyniosła nam wolność i spełnienie? I czy faktycznie już nadeszła?

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie ze spektaklu

    Zdjęcie ze spektaklu "Szkarłatny płatek i biały", fot. Aleksandra Skowron

Powrót do: Aktualności