Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Pokaz filmu "Jesteś Bogiem" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Pokaz filmu "Jesteś Bogiem" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Pokaz filmu "Jesteś Bogiem" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących


Narodziny legendy i... cisza tylko w Zakochaj się w kulturze!

Ten film porusza i nieważne, czy ktoś lubi hip-hop, czy go nie lubi, bo ten film opowiada przede wszystkim o ludziach. Ten film łączy, bo na widowni w kinach niejednokrotnie zasiadali rodzice i dzieci i wspólnie - już po seansie - bili brawa. Ten film przyciąga - dla jednych jest to spotkanie z dobrymi znajomymi sprzed lat, dla drugich - szansa zetknięcia z legendą.Fundacja Kultury bez Barier zaprasza osoby niewidome, niesłyszące, głuchoniewidome i w ogóle wszystkich zainteresowanych na film Leszka Dawida "Jesteś Bogiem". Projekcja opatrzonego audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących obrazu odbędzie się 14 maja 2013 roku (wtorek), początek o 17.00. Pokaz zostanie zorganizowany w ramach projektu "Zakochaj się w kulturze", a miejscem spotkania będzie Mazwoeieckie Centrum Kultury i Sztuki (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska, można je przesyłać mailowo lub telefonicznie:

e-mail - ania@kulturabezbarier.org

tel. 22 486 96 42 wew. 4"Jesteś Bogiem" to opowieść o narodzinach jednej z najważniejszych formacji polskiego hip-hopu - grupy Paktofonika. Historia zespołu obrosła legendą, ale w film nie stawia ani zespołu ani tworzących go muzyków na pomnikach. Wprost przeciwnie, pokazuje przede wszstkim ludzi - szukających swej drogi, kochających muzykę, starających się wspólnie stworzyć coś dla nich ważnego, może najważniejszego, ale na co dzień mierzących się z życiem takim, jakie jest udziałem większości mieszkańców wielkich blokowisk w wielkich miastach. Film to historia oparta na faktach, mieszanka fabuły i muzyki, to magnetyczna opowieść o chłopakach, którzy zawładnęli wyobraźnią tysięcy fanów, opowieść, która w filmie, jak i w życiu, zakończyła się ciszą.

 

Fundacja zapewnia podczas spotkania tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną.Projekt "Zakochaj się w kulturze" jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Film "Jesteś Bogiem" na DVD z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w sprzedaży od 25 kwietnia 2013 roku. Audiodeskrypcję przygotowała i sfinansowała Fundacja Kultury bez Barier. Autor audiodeskrypcji: Przemysław Zdrok, autorka napisów dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz.

Galeria zdjęć

  • plakat filmu

    plakat filmu

  • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności