Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących po raz pierwszy w Sejmie

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących po raz pierwszy w Sejmie

Pokaz filmu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących po raz pierwszy w Sejmie

Fundacja Kultury bez Barier i Fundacja Sonoria były inicjatorami pierwszego w historii polskiego Sejmu pokazu filmu opatrzonego audiodeskrypcją dla niewidomych i napisami dla niesłyszących pt. "Nietykalni", który miał miejsce 4 kwietnia 2013 roku.

 

Kluczową częścią dnia było posiedzenie Podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych. Przedmiotem obrad stały się bowiem sprawy dostępu do kultury osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Na spotkaniu obecni byli reprezentanci ważnych dla kultury audiowizualnej instytucji: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

 

Poseł Marek Plura, który był gospodarzem spotkania na koniec posiedzenia zapowiedział, że wnioski z czwartkowej debaty zostaną przedstawione wszystkim członkom sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

 

Wieczorem odbył się pokaz filmu. Gościem honorowym była znakomita aktorka Krystyna Sienkiewicz. Niestety na projekcję i dyskusję o filmie przybyło zaledwie kilkoro parlamentarzystów.

 

Obrady oraz pokaz zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością (tłumaczenie na język migowy, pętla indukcyjna) przez Fundację Kultury bez Barier i zaprzyjaźnioną z nią Polską Fundację Osób Słabosłyszących.

 

Film "Nietykalni" (Gutek Film) z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących opracowała Fundacja Kultury bez Barier.

 

 

TRANSMISJA OBRAD

Galeria zdjęć

 • posiedzenie w Sejmie

  posiedzenie w Sejmie

 • posiedzenie w Sejmie

  posiedzenie w Sejmie

 • posiedzenie w Sejmie

  posiedzenie w Sejmie

 • posiedzenie w Sejmie

  posiedzenie w Sejmie

 • posiedzenie w Sejmie

  posiedzenie w Sejmie

 • Krystyna Sienkiewicz gościem honorowym pokazu w Sejmie

  Krystyna Sienkiewicz gościem honorowym pokazu w Sejmie

 • dyskusja po pokazie filmu

  dyskusja po pokazie filmu

Powrót do: Aktualności