Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - "Body/ciało" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / "Body/ciało" bez barier!

"Body/ciało" bez barier!

5 października(poniedziałek) godz. 17.30 - Mazowiecki Instytut Kultury - pokaz filmu "Body/ciało" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Przez ciało do… duszy

„Body/Ciało” bez barier

 

 

Srebrny Lew na Festiwalu Filmowym w Berlinie sprawił, że o obrazie Małgorzaty Szumowskiej od razu zrobiło się głośno. Do tego doszły bardzo dobre, w większości, opinie rodzimych krytyków i równie dobre, jeśli nie lepsze, głosy publiczności. A sam film jest rzeczywiście niezwykły – skupiony na ludzkim ciele, przygląda się człowieczej duszy.

 


Fundacja Kultury bez Barier zaprasza wszystkich na pokaz filmu „Body/Ciało”. Projekcja odbędzie się 5 października w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Początek o godz. 17.30.


 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona. Prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia:

rezerwacje@kulturabezbarier.org

Anna Żórawska - tel. 512 396 475„Body/Ciało” to opowieść o ludziach nie radzących sobie z życiem, tak samo nie potrafiących żyć z innymi, jak i z samym sobą. Ciało, odmieniane w filmie przez wszystkie przypadki i obserwowane ze wszystkich stron, staje się pretekstem do stawiania pytań o ludzką duszę, o jej kondycję i wiarę w jej istnienie. Klimatem Szumowska zbliża się do „Dekalogu” Kieślowskiego, znacznie jednak więcej w jej filmie humoru, najczęściej zresztą tego czarnego. Wielką wartością obrazu są aktorzy – znakomici, w niektórych przypadkach - jak zwykle, Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Ewa Dałkowska i partnerująca im debiutantka Justyna Suwała.

 


Projekcja będzie opatrzona audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.  UWAGA: Audiodeskrypcja będzie puszczona na całą salę.

 

 

Pokaz jest zorganizowany w ramach projektu „Kinosfera bez barier – edycja 2015” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Galeria zdjęć

  • Plakat filmu Body/ciało

    Plakat filmu Body/ciało

Powrót do: Aktualności