Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - "Chce się żyć" z audiodeskrypcją w Cinema City w 7 miastach!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / "Chce się żyć" z audiodeskrypcją w Cinema City w 7 miastach!

"Chce się żyć" z audiodeskrypcją w Cinema City w 7 miastach!

Zapraszamy do kin!


Po doskonałym przyjęciu na festiwalu w Montrealu, film „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy odniósł wielki sukces w Polsce. Niezwykła historia Mateusza – chorego na niedowład kończyn – poruszyła serca widzów. Teraz film będzie prezentowany także z opcją audiodeskrypcji dla osób niewidomych i niedowidzących. Pokazy w wybranych kinach Cinema City już od 18 października.


Już od 18 do 31 października, w siedmiu kinach Cinema City: Warszawa Arkadia, Kraków Bonarka, Łódź Manufaktura, Bydgoszcz, Poznań Plaza, Lublin i Gdańsk film „Chce się żyć” będzie prezentowany z audiodeskrypcją. Osoby niewidome lub niedowidzące, dzięki słownemu opisowi tego, co się dzieje na ekranie, będą mogły w pełni uczestniczyć w seansie. W każdym z wymienionych kin nieodpłatnie udostępnionych będzie około 30 zestawów słuchawkowych.


To już drugi tego typu projekt realizowany przez  Cinema City. Poprzednio w takiej formie prezentowany był obraz „Imagine”, a z audiodeskrypcji skorzystało ponad 300 osób w sześciu miastach.

 

Partnerami wydarzenia są: firma VOX Polska (www.voxpolska.pl, www.tourguidesystem.pl), która udostępnia nieodpłatnie nadajniki i zestawy słuchawkowe, a także Fundacja Kultury Bez Barier (www.kulturabezbarier.org), która opracowała ścieżkę audiodeskrypcji.


„Ogromnie się cieszę, że dramat Macieja Pieprzycy „Chce się żyć” będzie pokazywany w wersji z audiodeskrypcją. Dzięki tej technice film będzie w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością wzroku, które samodzielnie, kompetentnie i komfortowo będą mogły śledzić rozwój akcji i poznawać wpisane w film bogactwo kolorów, światła i ruchu. Poprzez słowa i emitowaną do słuchawek ścieżkę dźwiękową, dowiedzą się, jak wyglądają i co robią bohaterowie filmu, jakie są miejsca, rzeczy, jaką atmosferę buduje mieszanka światła i kolorów. Mam nadzieję, że coraz więcej filmów będzie wyświetlanych w formie dostępnej dla osób niewidomych i niedowidzących, dzięki czemu widzowie z niepełnosprawnością staną się częstymi gośćmi kin w Polsce” – mówi Anna Żórawska, prezes Zarządu Fundacji Kultury bez Barier.


„Chce się żyć” to jeden z największych światowych sukcesów polskiego kina ostatnich lat. Maciej Pieprzyca przedstawia w nim świat osób z niepełnosprawnością. Ukazuje rzeczy ważne – miłość, godność – przez pryzmat przyziemnych wyzwań. Film bawi, wzrusza i uczy pokory. Daje także nadzieję,  że nawet w chwilach największego zwątpienia może zdarzyć się cud. Dramat został doceniony w kraju i za granicą – nagrodzony m.in. Srebrnymi Lwami, Grand Prix, Nagrodą Publiczności i Nagrodą Jury Ekumenicznego oraz  długimi owacjami na stojąco po pokazach na festiwalach w Gdyni i Montrealu.


Film oficjalnie trafił na ekrany kin Cinema City 11 października. Pokazy z systemem audiodeskrypcji będą odbywały się w okresie 18-31 października w niżej wskazanych kinach. Grupy zorganizowane zainteresowane pokazami z audiodeskrypcją prosimy o kontakt telefoniczny z kinem. Godziny seansów mogą ulegać zmianom – aktualny repertuar, a także możliwość zakupu biletów: na stronie www.cinema-city.pl i w kasach kin.Harmonogram pokazów filmu „Chce się żyć” z audiodeskrypcją

Cinema City Arkadia, Warszawa, al. Jana Pawła II 82, tel. (22) 321 21 00, godz.: 11:45, 16:30

Cinema City Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11, tel. (12) 299 99 00, godz.: 15:00, 17:15, 19:30, 21:45 (dodatkowe seanse w niedzielę: 10:30, 12:45)

Cinema City Manufaktura, Łódź, ul. Drewnowska 58, tel. (42) 664 64 00, godz.: 15:00, 17:20, 19:40, 22:00

Cinema City Lublin Plaza, ul. Lipowa 13, tel. (81)535 25 00, godz.: 12:30, 17:00

Cinema City Krewetka, Gdańsk, ul. Karmelicka 1, tel. (058) 769 31 21, godz.: 14:00, 18:45, 21:00

Cinema City Poznań Plaza, ul. Drużbickiego 2, tel. (61) 662 62 00, godz.: 12:30, 17:15

Cinema City Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 39-47, tel. (52) 554 37 00, godz.: 13:45

 

 

INFORMACJE DODATKOWE O CINEMA CITY

Cinema City International jest jedną z największych grup na rynku rozrywki w Europie i Izraelu. Sieć Cinema City International obejmuje 7 krajów: Polskę, Izrael, Węgry, Czechy, Bułgarię, Rumunię oraz Słowację. Spółka prowadzi 99 multipleksów z 966 ekranami i 188 165 miejscami. W 10 multipleksach działają trójwymiarowe kina IMAX. W maju 2013 Spółka uruchomiła pierwsze kino 4DX w Polsce. Ta przełomowa technologia pozwala na nową jakość przeżyć kinowych, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów i najgorętszych Hollywoodzkich tytułów filmowych. Cinema City prowadzi także reklamę w kinach poprzez New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki zależne. Cinema City jest najszybciej rosnącą siecią kin w Europie, obecnie ma podpisane wiążące umowy na 30 multipleksów z ok. 330 nowymi ekranami, których otwarcie zaplanowane jest w większości w nadchodzących 2-3 latach.

 

Więcej informacji na www.cinema-city.pl oraz www.cinemacity.nl

Galeria zdjęć

  • plakat filmu

    plakat filmu

  • logo Cinema City

    logo Cinema City

Powrót do: Aktualności