Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - "Miasto 44" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / "Miasto 44" bez barier!

"Miasto 44" bez barier!

16 marca 2015(poniedziałek) godz. 17.30 - Mazowiecki Instytut Kultury - pokaz filmu "Miasto 44" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących


Miasto młodych złudzeń

Powstanie Warszawskie z popkulturą i bez barier

 

„Miasto 44” Jana Komasy budzi ogromne kontrowersje. Dla jednych jest to fil genialny, idealny, by poruszyć historią sprzed 70 laty współczesnego odbiorcę. Dla innych film jest nijaki, bez wyraźnego przesłania, niemal bez sensu… Jednii i drudzy zgadzają się co do jednego. „Miasto 44” tpo film o tragedii młodych ludzi, o ich złudzeniach i ogromnej chęci na życie, która w każdej chwili musiała ustępować pola śmierci. I, co do tego nie ma wątpliwości, jest to prawda o Powstaniu.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na pokaz filmu „Miasto 44” Jana Komasy. Pokaz z audiodskrypcją i napisami dla niesłyszących odbędzie się 16 marca 2015 roku, początek o 17.30. Film zostanie wyświetlony w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmują Paulina Gul i Robert Więckowski:

 

e- mail: paulina@kulturabezbarier.org

sms: 502 741 022

Tel.: 501 533 371

 

 

„Miasto 44” było bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych od lat polskich filmów. Potrzeba opowiedzenia nowym językiem zrywu powstańczego sprzed 70 lat była powszechnie odczuwana. Jan Komasa zdecydował się zrobić to w stylu hollywodzkim. Mamy więc najważniejsze chwile z 63 dni walki Warszawy – jest entuzjazm początku, jest rzeź cywilów na Woli, wybuch czołgu pułapki, jest obrona Czerniakowa i jest lądowanie Berlingowców. Jest wielka historia, ale przede wszystkim jest historia głównych bohaterów, młodych ludzi pragnących miłości.


 

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Miasto 44"

Powrót do: Aktualności