Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - "Sztuka płakania" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / "Sztuka płakania" bez barier!

"Sztuka płakania" bez barier!

30 marca 2015(poniedziałek) g.17:30 - Mazowiecki Instytut Kultury - pokaz filmu "Sztuka płakania" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

 

Tata do pocieszenia

„Sztuka płakania” bez barier

 

Ta historia ma swój literacki pierwowzór, a inspiracją dla literatury stało się życie. Czarno-groteskowe, trudne i zaskakujące, zmuszające dzieci do opieki nad nie radzącymi sobie z codziennością dorosłymi, a dorosłych odsyłające na margines aktywności. Życie, w którym stale czai się zło gotowe do działania w każdym, a szczególnie tym najmniej oczekiwanym momencie. Ten film to spotkanie z dziecięcą naiwnością i zakamarkami ludzkich myśli.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na pokaz „Sztuki płakania” w reż. Petera Schonau Foga. Film zostanie wyświetlony 30 marca 2015 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury (Warszawa, ul. Elektoralna 12). Początek o 17.30. Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację.

 

Zgłoszenia przyjmują Paulina Gul i Robert Więckowski:

e-mail: paulina@kulturabezbarier.org

sms: 502 741 022

tel: 501 533 371

 

“Sztuka płakania” to historia 11-letniego Allana i jego rodziny. Chłopiec, związany silnie z ojcem, stara się go pocieszyć, gdy okazuje się, że głowa rodziny spędza noce na płaczu. To wszystko, na co go stać. Matka, od dawna uzależniona od środków nasennych, zupełnie nie reaguje na codzienność Allan, szukając sposobu na rozweselenie ojca, przekonuje się, że ten wygłasza doskonałe mowy pogrzebowe i że zajęcie to jest dla niego doskonałą terapią. Stara się więc zapewnić ojcu udział w jak największej liczbie pogrzebów. Przed pokazem odbędzie się krótka rozmowa wprowadzająca w realia filmu i Skandynawii.

 Pokaz z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących zostanie zorganizowany w ramach projektu "Kinosfera bez barier - edycja 2015" dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo MKiDN

Galeria zdjęć

  • Kadr z filmu

    Kadr z filmu "Sztuka płakania"

Powrót do: Aktualności