Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - "Tango" z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na język migowy i napisami

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / "Tango" z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na język migowy i napisami

"Tango" z audiodeskrypcją, tłumaczeniem na język migowy i napisami

W rytmie Argentyny

 

Argentyna, tango, film, kobiety, mężczyźni - takie spotkania poruszają wszystkie zmysły. Bo takie jest tango, pełne namiętności, ognia i temperamentu. Tym razem wystąpi ono w podwójnej roli –  objawi się jako taniec, objawi się jako film.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na polsko-argentyńskie spotkanie z tangiem w roli głównej, spotkanie w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Wszędzie, gdzie tylko będzie potrzeba, pojawią się audiodeskrypcja, tłumaczenie na język migowy, napisy polskie.  

 

Gośćmi specjalnymi będą Hermes Cristian Rubin i Sylwia Rubin – instruktorzy tanga, partnerzy w życiu i tańcu. To oni opowiedzą o tangu, o Argentynie, to oni zatańczą… A po spotkaniu z gośćmi przyjdzie pora film – na „Tango” Carlosa Saury.

 

Spotkanie odbędzie się 13 grudnia 2013 roku (piątek) w Tyflogalerii Polskego Związku Niewidomych (Warszawa, ul. Konwiktorska 7). Początek o godzinie 17.00. Wstęp jest bezpłatny, prosimy jednak o wcześniejszą rezerwację miejsc. 

 

Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska:

ania@kulturabezbarier.org

tel. 22 100 36 94

 

Hermes Cristian Rubin jest rodowitym Argentyńczykiem. Nie mówi jeszcze po polsku, ale jego opowieść o specyfice tego kraju, jego przyrodzie, dziejach i obyczajach mieszkańców – pięknie przetłumaczy jego żona– Sylwia Rubin – Krukowska.

„Tango” Carlosa Saury to film-spektakl, którego ie powstydziłyby się najlepsze sceny teatralne. To film, w którym fabuła ma jedno zadanie – nie przyćmić głównego bohatera obrazu, czyli tanga. Wykluczający jakąkolwiek powściągliwość taniec wybrzmiewa w minimalistycznych scenach intymnego wirowania kobiety i mężczyzny, jak i w wysmakowanych układach choreograficznych. A fabularnie – to, naznaczona zbrodnią, opowieść o charakterystycznej dla argentyńskich klubów tanga namiętności.

 

Spotkanie odbędzie się w ramach połączonych sił dwóch projektów „Zakochaj się w kulturze” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i „Zakochaj się w filmie” dofinansowanego z budżetu Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy.

 

Galeria zdjęć

  • plakat filmu TANGO Carlosa Saury

    plakat filmu TANGO Carlosa Saury

Powrót do: Aktualności