Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Rodzina kinomaniaków - "Kler"

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Rodzina kinomaniaków - "Kler"

Rodzina kinomaniaków - "Kler"

4. grudnia(wtorek) godz. 18:00 - kino Elektronik, ul. gen. Zajączka 7 - pokaz filmu "Kler" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

Zapraszamy na najgłośniejszy film 2018 w wersji bez barier. Będzie to ostatni pokaz dla dorosłych w ramach projektu "Rodzina kinomaniaków" w tym roku, na kolejne seanse zapraszamy już w lutym!

 

Opis filmu:

 

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

 

Wstęp bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc do 3 grudnia:

e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org

tel/SMS: 793 996 475

UWAGA! Rezerwacja jest ważna dopiero po otrzymaniu wiadomości zwrotnej z potwierdzeniem rezerwacji.

 

 


 

 

Pokaz filmu realizowany jest w ramach projektu „Rodzina Kinomaniaków” dofinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

 

logo m.st. Warszawy - syrenka

Galeria zdjęć

  • Plakat filmu

    Plakat filmu "Kler"

Powrót do: Aktualności