Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Rzeszów - seanse i warsztaty bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Rzeszów - seanse i warsztaty bez barier

Rzeszów - seanse i warsztaty bez barier

Wędrujący Dom Kultury w Teatrze Maska w Rzeszowie

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Maska w Rzeszowie zapraszają wszystkich chętnych na dwa wydarzenia kulturalne bez barier!

14.11.(poniedziałek), g.16:30 – pokaz filmu „Nasza młodsza siostra” w reż.  Hirokazu Kore-eda z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, czas trwania 128 minut

21.11 (poniedziałek), g.16:30 – pokaz filmu „Mustang” w reż. Deniz Gamze Ergüven z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, czas trwania, czas trwania 100 minut

Miejsce: Teatr Maska w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13, Rzeszów

 

Wstęp wolny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc:

Anna Żórawska

rezerwacje@kulturabezbarier.org

tel./SMS – 512 396 475

 

Po pokazie zapraszamy na dyskusję połączoną z pełnymi niespodzianek warsztatami prowadzonymi przez Grażynę Kopeć. Czas trwania: 40 minut.  Zapewniamy tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną.

 

Więcej o filmach:

Nasza młodsza siostra (produkcja Japonia) – subtelna opowieść o miłości i bliskości.

Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.

Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

 

Mustang  (produkcja Francja, Niemcy, Turcja, Katar) – film uhonorowany nagrodą canneńskiego festiwalu.

Film „Mustang” został zrealizowany w koprodukcji międzynarodowej – Francja, Turcja, Katar i Niemcy. Opowiada on o pięciu siostrach, które mają jedno silne pragnienie – wolności. Było wczesne lato w nadmorskim miasteczku, kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje. Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż – decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.

 

 


 

Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu "Wędrujący Dom Kultury" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

 

Galeria zdjęć

  • kadr z filmu Nasza młodsza siostra

    kadr z filmu Nasza młodsza siostra

  • kadr z filmu Ja, Daniel Blake

    kadr z filmu Ja, Daniel Blake

Powrót do: Aktualności