Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Rzeźby o człowieku

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Rzeźby o człowieku

Rzeźby o człowieku

Galeria z audiodeskrypcją i językiem migowym

 

Każdy człowiek ma swoją historię, jedyną niepowtarzalną. Niewielu jednak umie ją odczytać i opowiedzieć, a już naprawdę  garstka ludzi z indywidualnej historii życia potrafi wykuć ogólną prawdę o człowieku.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na spotkanie z artystką Iwoną Jesiotr – Krupińską i jej pracami; na kolejną odsłonę projektu „Zakochaj się w kulturze”. Spotkanie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu odbędzie się 21 czerwca 2013 roku. Początek o godz. 17.00. Zapraszamy na wystawę rzeźby Iwony Jesiotr – Krupińskiej. Gościć będzie nas przestrzeń galerii DAP (Warszawa, ul. Mazowiecka 11). Wszystkich rzeźb będzie można dotykać, będzie też można poznać materiały i narzędzia wykorzystywane do tworzenia obiektów.

 

Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc ograniczona. Prosimy o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Anna Żórawska:

Tel.: - uwaga, mamy nowy numer – 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

 

 

Rzeźby prezentowane w galerii powstały w ramach pracy doktorskiej artystki. Przedmiotem doktoratu jest analiza portretu ludzkiego w przestrzeni jako wyraz problematyki egzystencjalnej. Celem pracy jest przekazanie językiem środków rzeźbiarskich stanów emocjonalnych i psychicznych człowieka.

Iwona Jesiotr – Krupińska: „Pochylając się nad rzeźbieniem człowieka – ludzkiej twarzy – zastanawiam się i zagłębiam w poszczególne historie drogi życia.

Człowiek, który przestaje zdobywać nieznane dla siebie obszary prawdy, dobra i piękna szybko karłowacieje. Staje się automatem, powtarzającym zasłyszane slogany, żyje w pośpiechu, coraz szybciej, coraz więcej konsumując.

Na podstawie wyrzeźbionych przeze mnie osób będę chciała przybliżyć i zgłębić człowieka, zrozumieć oraz odkryć go dla siebie i innych.

cyt. Jana Pawła II: „Wierzę w misję, drogę, którą mamy wyznaczoną – tą, którą dano nam, abyśmy kroczyli – ale też w dużej mierze od nas samych zależy jakość tej drogi…””

 

 

Projekt „Zakochaj się w kulturze” jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • na fotografi jedna z rzeźb Iwony Jesiotr-Krupińskiej

    na fotografi jedna z rzeźb Iwony Jesiotr-Krupińskiej

  • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności