Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spacer z audiodeskrypcją!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spacer z audiodeskrypcją!

Spacer z audiodeskrypcją!

27 września 2015 (niedziela), godz. 12 – Zapraszamy na spacer z audiodeskrypcją po parku rzeźb w Królikarni. Spotkanie dedykowane osobom z dysfunkcją wzroku.
 

 

Wstęp wolny po dokonaniu rezerwacji pod numerem telefonu: 602 537 828, lub mejlowo: sztukapublicznadostepna@gmail.com

Zainteresowanych prosimy o określenie rodzaju pomocy jakiej potrzebują, aby komfortowo dotrzeć na miejsce spaceru.

 

Prowadzenie Łukasz Rodziewicz. 

 

Zbiórka na terenie parku, tuż za bramą wejściową.

 

Wskazówki dojazdu do Królikarni:

Do Królikarni można dojechać tramwajem, metrem i autobusem. Poniżej dokładniejsze instrukcje.

Dojazd tramwajami: 4, 10, 14, 18, 35. Przystanek Królikarnia na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Puławskiej. Przystanki w obu kierunkach znajdują się przy ul. Puławskiej przed skrzyżowaniem od strony centrum. Po wyjściu z tramwaju kierować się w stronę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Jest ona wyposażona w brzęczyki. Przejść w lewo przez ulicę Puławska. Po przejściu przez ulicę skręcić w prawo. Uwaga za przejściem dla pieszych, na chodniku wzdłuż ulicy Puławskiej biegnie ścieżka rowerowa. Iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę.

Uwaga linia tramwajowa 18 ma dwa przystanki o nazwie Królikarnia. Jadąc od strony centrum należy wysiąść na tym pierwszym. Jadąc od strony Służewca na tym drugim.

Dojazd tramwajem 31. Przystanek Królikarnia na skrzyżowaniu ulic Woronicza i Puławskiej znajduje się przy ulicy Woronicza, przed skrzyżowaniem od strony Służewca. Po wyjściu z tramwaju iść w kierunku przejścia dla pieszych. Zamontowano przy nim sygnalizację świetlną z brzęczykami. Przejść w kierunku centrum przez jezdnie. Kierować się na prawo na przejście przez ulicę Puławską, które także wyposażono w sygnalizację świetlną z brzęczykami. Pośrodku tego przejścia jest torowisko. Po przejściu przez ulicę skręcić w prawo. Uwaga po drugiej stronie Puławskiej, chodnikiem biegnie ścieżka rowerowa. Iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę.

Dojazd metrem – stacja Wierzbno. Po wyjściu z metra kierować się w stronę południową. Po opuszczeniu strefy biletowej kierować się w lewo, następnie znowu w lewo schodami na górę. Wyjście znajduje się na rogu al. Niepodległości i ulicy Woronicza, równolegle do al. Niepodległości. Po wyjściu na chodnik zawrócić w stronę skrzyżowania i skręcić w lewo w ulicę Woronicza. Iść chodnikiem oddzielonym od jezdni pasem zieleni, z tramwajami po drugiej stronie ulicy. Po 8-10 minutach na skrzyżowaniu z ulicą Puławską kierować się do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną wyposażoną w brzęczyki. Uwaga po drugiej stronie, na chodniku wzdłuż ulicy Puławskiej, biegnie ścieżka rowerowa. Po przejściu skręcić w prawo, iść wzdłuż muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę.

Dojazd autobusem: 218, przystanek Królikarnia. Po wyjściu z autobusu kierować się wzdłuż Puławskiej w kierunku przeciwnym do jazdy autobusu. Uwaga wzdłuż chodnika biegnie ścieżka rowerowa. Iść prosto wzdłuż parku, potem muru Królikarni, skręcić w lewo w bramę parku.

 

Projekt finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Logo MKiDN

Galeria zdjęć

  • Zdjęcie rzeźb przedstawiających twarze męskie. Park Rzeźb w Królikarni.

    Zdjęcie rzeźb przedstawiających twarze męskie. Park Rzeźb w Królikarni.

Powrót do: Aktualności