Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl „Wichrowe wzgórza” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl „Wichrowe wzgórza” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Spektakl „Wichrowe wzgórza” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Encyklopedia miłości na scenie

 

Powieść stworzona przez Emily Brontë to przebogata mozaika relacji miłosnych. Niektóre racjonalne, dające spokój, tworzące szansę na rozwój, inne niebezpieczne, oszałamiające, destrukcyjne. Wybór zawsze jest możliwy, wszystko zależy od samych zakochanych… 

 

Fundacja Kultury bez Barier, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Teatr Studio zapraszają na dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu „Wichrowe wzgórza”.

 

Spektakl zostanie wystawiony 13 listopada 2013 roku w Teatrze Studio (Pałac Kultury, pl. Defilad 1). Początek o godzinie 19.00. 

 

Bilety kosztują 30 złotych, liczba miejsc jest ograniczona, prosimy więc o ich rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska:

Tel.: 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

 

Hollywood zobaczyło w Wichrowych wzgórzach materiał na wielki melodramat, opowieść o tragicznej miłości w efektownej scenerii ponurych wrzosowisk. Adaptując powieść na potrzeby filmu uproszczano jej wymowę, uładzano bohaterów, wreszcie amputowano jej kluczową drugą część – banalizując w ten sposób arcydzieło Emily Brontë. (...) Próbujemy z Julią Holewińską spojrzeć na Wichrowe Wzgórza jak na swoistą „encyklopedię miłości”. Relacja głównych bohaterów - Katarzyny i Heathcliffa, najistotniejsza zarówno w powieści jak i naszej adaptacji, to utopijna wizja miłosnego związku funkcjonującego poza jakimkolwiek kontekstem kulturowym.

 

Spektakl „Wichrowe wzgórza” został przygotowany z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

 • zdjęcie ze spektaklu fot. Krzysztof Bieliński

  zdjęcie ze spektaklu fot. Krzysztof Bieliński

 • logo Fundacji Dzieciom

  logo Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

 • logo Teatru Studio

  logo Teatru Studio

 • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności