Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl „Bezimienne dzieło” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl „Bezimienne dzieło” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Spektakl „Bezimienne dzieło” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Racja po stronie Witkacego

 

Pasuje wszystko, z łatwością daje się rozpoznać rewolucję, jej przywódców, jej „siepaczy”, atmosferę tej, a nie innej katastrofy. Pasuje wszystko, tak jakby tekst powstawał ostatnio, gdzieś obok nas, na pewno w Polsce. A przecież to opowieść z czasów dwudziestolecia międzywojennego, tyle że zaaranżowana na tu i teraz. Wielki autor, wielki reżyser…?

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Narodowy w Warszawie zapraszają na opatrzone audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących „Bezimienne dzieło”. Dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu spektakl odbędzie się 4 grudnia 2013 roku w Teatrze Narodowym (Warszawa, Plac Teatralny 3, Sala Bogusławskiego). Początek o godzinie 19.00.

Bilety kosztują 30 złotych, a zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska:

e-mail: ania@kulturabezbarier.org 

Tel.: 22 100 36 94

 

Audiodeskrypcja: Iza Natasza Czapska

Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

 

Obecna odsłona „Bezimiennego dzieła” Stanisława Ignacego Witkiewicza to już trzecia próba odczytania tego dramatu podjęta przez Jana Englerta. Cała historia rozgrywa się wokół opowieści o kryzysie władzy, zagubionej, pozbawionej szacunku poddanych, opowieści o wyobcowaniu artysty i opowieści o rewolucji, o jej poplecznikach – o  czarnej, groźnej masie, która przejmuje panowanie pod hasłami unifikacji i dehumanizacji. Odczytany przez Englerta Witkacy okazuje się wciąż aktualny, pasujący jak ulał do naszych polsko-polskich wojen i wojenek.

 

Spektakl odbędzie się w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

Powrót do: Aktualności