Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl "Kariera Nikodema Dyzmy" bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl "Kariera Nikodema Dyzmy" bez barier

Spektakl "Kariera Nikodema Dyzmy" bez barier

12 kwietnia 2015 (niedziela) g.18:00 – Teatr SYRENA (ul. Litewska 3) – spektakl z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Syrena zapraszają na spektakl „Kariera Nikodema Dyzmy”. Spektakl zostanie wystawiony 12 kwietnia 2015 roku w Teatrze Syrena (ul. Litewska 3), Warszawa

Początek o godz. 18.00.

Obowiązuje rezerwacja miejsc:

Bilety kosztują 40 złotych, a liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje:

Iza Natasza Czapska

e-mail : i.czapska@teatrsyrena.pl

tel. 22/101-16-26  (poniedziałek-piątek, w godz. 10.00-15.30)

 

Więcej o spektaklu:

„Kariera Nikodema Dyzmy” Tadeusza Dołęgi-Mostowicza – zabawna i gorzka zarazem historia oszałamiającej kariery politycznej tytułowego Dyzmy, prostaka i ignoranta, cieszy się wielkim powodzeniem od kilkudziesięciu lat i pozostaje, niestety, wciąż aktualna.

Przeniesienia słynnej powieści na deski Teatru Syrena podjął się mistrz musicalu Wojciech Kościelniak.  Stworzył barwny, dynamiczny i ostry w wyrazie spektakl – dowcipny i przejmujący zarazem. W rolę Nikodema Dyzmy bezwzględnie pnącego się na wyżyny społeczne po szczeblach kariery wcielił się Przemysław Bluszcz (pamiętny Tadek w dramacie „W dół kolorowym wzgórzem”, menedżer grupy Dżem w filmie "Skazany na bluesa", ks. Edmund w „Made in Poland” i Benek Cygan w spektaklu „Ballada o Zakaczawiu”). Znakomity aktor zmierzył się tym samym z legendarną rolą Romana Wilhelmiego, który Nikodema Dyzmę grał w uwielbianym przez kolejne pokolenia serialu Jana Rybkowskiego. Zapraszamy na jeden z największych hitów Teatru Syrena!

 

 

Galeria zdjęć

  • plakat spektaklu

    plakat spektaklu

Powrót do: Aktualności