Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl "Kontrakt" Mrożka bez barier w Katowicach

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl "Kontrakt" Mrożka bez barier w Katowicach

Spektakl "Kontrakt" Mrożka bez barier w Katowicach

Sławomir Mrożek z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

 

Wschodnia czy zachodnia

 

W połowie lat 80.-tych „Kontrakt” był przede wszystkim opowieścią o Polsce nie mieszczącej się ani na wschodzie, ani na zachodzie ówczesnej Europy. Dziś jest już raczej rozmową o dwóch Europach – starej i nowej. To, co pozostało niezmienne, to jej nastrój budowany skrzącymi się dialogami, pełnymi absurdu, śmiejącymi się gorzko ze wszystkich złudzeń i stereotypów.

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Śląski zapraszają na opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących „Kontrakt” Sławomira Mrożka. Spektakl dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu zostanie wystawiony ww piątek 22 listopada 2013 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach (ul. Rynek 2). Początek o godz. 19.00 - Scena w Malarni

 

Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje przyjmuje Ania Żórawska:

Tel: 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org

 

„Kontrakt”, powstał w połowie lat 80.-tych po upadku wzbudzonych przez Solidarność nadziei na wolną Polskę,  skłania widza do analizy lęków, urazów, sentymentów budzonych z jednej strony marzeniami o świecie lepszym, trwającym gdzieś za rogiem, a jednak niedostępnym, a z drugiej – brakiem nowych nadziei i pomysłów na sensowne życie. Sytuacja ta to powód odnowienia kompleksów, rozdrapania ran, wzbudzenia pretensji. Dwaj bohaterowie – młody i stary, dwa światy, dwa sposoby myślenia o życiu. Sztuka to dowód na trwanie dobrego, tradycyjnego teatru, w którym możliwa jest pełna dystansu mądra rozmowa o Polsce i świecie, rozmowa pozbawiona wulgaryzmów i epatowania złem. 


Spektakl „Kontrakt” został przygotowany z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

  • logo Teatru Śląskiego

    logo Teatru Śląskiego

  • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności