Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl "Mizantrop" bez barier!

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl "Mizantrop" bez barier!

Spektakl "Mizantrop" bez barier!

24 stycznia 2015(sobota) g.19:00 - Teatr Dramatyczny Scena im. Łomnickiego(ul. Kasprzaka 22) - spektakl "Mizantrop" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Zdarzyło się dzisiaj

„Mizantrop”  bez barier

 

Można ich spotkać codziennie, wszędzie - w metrze, w sklepie, w pubie czy kawiarni. Można oglądać w telewizji, słuchać w radiu, można o nich przeczytać w gazetach i na portalach internetowych. Są bardzo aktualni, istnieją, mają się nieźle. Niewiele się zmienili przez ostatnie 300 lat, czasem niemal w ogóle. Są tacy sami – ci stworzeni przez Moliera i ci spotykani w XXI wieku. Ludzie ze swoimi charakterami, namiętnościami, skłonnością do miłości i okrucieństwa; bohaterowie „Mizantropa” brzmią bardzo, bardzo współcześnie.  

 

Fundacja Kultury bez Barier i Teatr Dramatyczny zapraszają na „Mizantropa” Moliera. Spektakl zostanie wystawiony 24 stycznia 2015 roku w Teatrze Dramatycznym na scenie im. Łomnickiego na Woli ( ul.Kasprzaka 22)

 

Początek o godz. 19.00.

 

Bilety kosztują 15 złotych, a liczba miejsc jest ograniczona. Prosimy więc o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje:

Paulina Gul

e-mail : paulina@kulturabezbarier.org

SMS : 502 741 022

 

Sztuka zostanie wystawiona z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

 

Chociaż Molier napisał „Mizantropa” ponad 300 lat temu, jego satyra na życie salonowe jest na wskroś współczesna. Wystarczy spojrzeć na głównych bohaterów. On – samotnik skrajnie złośliwy i krytyczny wobec ludzi. Ona – błyskotliwa i towarzyska otoczona wianuszkiem adoratorów. On – bezkompromisowo broni swych zasad. Ona – jest wyrachowaną kokietką. Czy Alcest równie zabawny co żałosny wróg życia salonowego może zakochać się w pięknej Celimenie będącej ucieleśnieniem wad? „Mizantrop” w tej inscenizacji to już nie zakurzone arcydzieło z półki z klasyką dramatu, to aktualny tekst o ludzkiej wędrówce przez świat. 

Galeria zdjęć

  • Kadr ze spektaklu

    Kadr ze spektaklu

Powrót do: Aktualności