Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl "Tuwim dla dorosłych" z audiodeskrypcją

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl "Tuwim dla dorosłych" z audiodeskrypcją

Spektakl "Tuwim dla dorosłych" z audiodeskrypcją

Teatr ROMA bez barier

 

Być poetą, być człowiekiem

 

Wielkim poetą był – to wiedzą wszyscy. Niewielu jednak potrafi powiedzieć jakim był człowiekiem, co go pasjonowało, co drażniło, wobec czego umiał zachować dystans, a co wprawiało jego serce i umysł w stan wrzenia. „Tuwim dla dorosłych” to przede wszystkim opowieść o człowieku, który został poetą, wielkim artystą.

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku spektakl muzyczny „Tuwim dla dorosłych”. Pokaz opatrzony audiodeskrypcją odbędzie się 27 listopada 2013 roku w Teatrze Roma (ul. Nowogrodzka 44). Początek o godz. 19.30. Bilety kosztują 65 złotych, a liczba miejsc jest ograniczona.

 

Rezerwacje przyjmuje Ania Żórawska:

ania@kulturabezbarier.org

22 100 36 94

 

Spektakl „Tuwim dla dorosłych” to pełen dowcipu i swady portret Juliana Tuwima, poety o bardzo wyrazistej postawie wobec życia, ludzkich przywar, obyczajowości, polityki. Postawę tę doskonale oddaje powyższe hasło, będące zarówno tytułem spektaklu, jak i tytułem sławnego/niesławnego [niepotrzebne skreślić] wiersza Tuwima.

Owo sarkastyczne, nonszalanckie podejście było charakterystyczne dla znacznej części jego twórczości, zwłaszcza z okresu 20-lecia międzywojennego. Był to czas tak mitologizowanej przez poetę młodości, czas „Pikadora” (kawiarni literackiej, której był współzałożycielem), „Qui Pro Quo”, „Czarnego Kota” i innych rozsianych po Warszawie kabaretów, wreszcie czas „Skamandra”.

 
 
Spektakl „Tuwim dla dorosłych" został przygotowany z audiodeskrypcją w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Fundacji Kultury bez Barier dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

Powrót do: Aktualności