Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Spektakl "Uroczystość" bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Spektakl "Uroczystość" bez barier

Spektakl "Uroczystość" bez barier

TR Warszawa zaprasza 22 listopada na spektakl „Uroczystość” w reżyserii Grzegorza Jarzyny z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
Ramą spektaklu jest urodzinowa uroczysta kolacja i następujące po niej śniadanie.Ukryty rodzinny dramat zakłóca przebieg całego spotkania. Christian wyjawia sekret: razem z siostrą Lindą byli molestowani przez ojca. Dziewczyna wiele lat później popełniła z tego powodu samobójstwo. Dopóki jednak nie skończy się noc, uroczystość trwa.
"Uroczystość" to arcydzieło. Wspaniali aktorzy, wspaniała kompozycja scen, doskonały rytm spektaklu. Przedstawienie nie pozostawia widza obojętnym.


Warsztaty zaczniemy tradycyjnie od poznania scenografii.
Chodząc po scenie zapoznamy się z kompozycją przestrzeni sceny, dzięki czemu lepiej będziemy mogli zrozumieć filmowo-teatralne myślenie reżysera spektaklu.Potem, już na scenie prób, spróbujemy na sobie przećwiczyć różne relacje i zależności: relację między człowiekiem a przestrzenią, relacje między dwojgiem ludzi, w końcu relację między postaciami scenicznymi. Poprzez praktyczne działania w przestrzeni spróbujemy określić się wobec świata, siebie wobec drugiej osoby. Odpowiemy sobie na pytanie w jaki sposób ciałem i gestem wyrazić siłę i wyższość, jak przebić silną pozycję innej osoby... W ten sposób spróbujemy przybliżyć się do historii relacji w pewnej rodzinie bogatego hotelarza, Helge, który właśnie obchodzić będzie swoje 60-te urodziny.

Warsztaty poprowadzi Anna Rochowska - pedagog teatru, teatrolog, absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1996 roku związana z TR Warszawa, gdzie realizuje program Edukacja w TR.Warsztaty 17.00
spektakl 19.00
Po spektaklu spotkanie z aktorami.

Czas trwania spektaklu 2 godz.15 min.

Bilety: 20zł
Obowiązuje rezerwacja miejsc: fundacja@kulturabezbarier.org
Tel. 22 100 36 94Audiodeskrypcja: Aleksandra Rogalska

Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

 

Fundacja Kultury bez Barier jest partnerem Fundacji Generacja TR WARSZAWA w ramach programu "Audiodeskrypcja w TR - warsztaty wiedzy o teatrze dla niewidomych" współfinansowanego ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Galeria zdjęć

  • zdjęcie ze spektaklu

    zdjęcie ze spektaklu

  • logo Fundacji TR Warszawa

    logo Fundacji TR Warszawa

  • logo M.St. Warszawy

    logo M.St. Warszawy

Powrót do: Aktualności