Fundacja Kultury Bez Barier - Warszawa - Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy - Romantycy

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
63%
34%
2%

Romantycy

Koniec zawsze przychodzi za wcześnie, nie sposób się na niego przygotować, nie sposób się z nim pogodzić. I nie zmieni tego żadna wiosna, żaden śmiech, nie pozwoli o nim zapomnieć chęć odnalezienia blasków życia i zanurzenia się w nadziei.

„Romantycy” to historia byłych kochanków, którzy przybywają do swej dawnej wybranki w nadziei, że umrą u jej boku. Oto miłosny trójkąt – Pogorelka, Chajczik i Bonbonel. Wszystkim stuknęła siedemdziesiątka, a oni licytują się na wspomnienia, odmawiają kadisz i raczą się marmoladą. Żal na nich patrzeć, ale nie śmiać się z nich też nie sposób.

„Romantycy” Hanocha Levina to komedia o starości, o oswajaniu śmierci, ale też wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości. Izraelski dramaturg z właściwym dla siebie dystansem ironię zderza z groteską, szydercze żarty miesza z powagą. – Bohaterowie nie odgrywają ról, ale opowiadają o swoich myślach i uczuciach.

 

Audiodeskrypcja: Izabela Künstler

Napisy dla niesłyszących: Urszula Butkiewicz

 

 Zdjęcie ze spektaklu

 

Premiera spektaklu z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących odbyła się 24 stycznia 2014 roku.

 

Spektakl został dostosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu w ramach projektu Teatr „Poza Ciszą i Ciemnością” - edycja 2013  dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 


 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Logo MKiDN