Fundacja Kultury Bez Barier - Aktualności - Sztuka współczesna bez barier

Szybkie linki

Kultura bez barier


Wyszukaj

Wyszukiwarka

Ustawienia

Czcionka:

Facebook

Sonda

Czy Twoim zdaniem kultura w Polsce jest dostępna?

Wybierz odpowiedź
64%
34%
2%

Jesteś tutaj:Strona główna / Aktualności / Sztuka współczesna bez barier

Sztuka współczesna bez barier

Galeria XX i XXI wieku Muzeum Narodowego w Warszawie z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy

 

Najbardziej przystawalni

 

 

Te obrazy powstawały w czasie ostatnich 100 lat. Dokumentują językiem sztuki poszukiwania podejmowane przez artystów, którzy żyli w niemal tych samych czasach, co współcześni widzowie. Opowiadają o sprawach, które, jako interesujące dla tych malarzy, powinny, a przynajmniej mogą być interesujące także dla współczesnego odbiorcy. Bo właśnie ta sztuka, z uwagi na przystawalność czasów, powinna najlepiej współbrzmieć z zainteresowaniami, nastrojem, lękiem człowieka XXI wieku.

 

Fundacja Kultury bez Barier zaprasza na premierowe zwiedzanie dostosowanej do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących Galerii Sztuki XX i XXI wieku Muzeum Narodowego w Warszawie. Zwiedzanie z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy rozpocznie się 22 listopada 2013 roku (piątek). Spotykamy się w holu głównym muzeum (al. Jerozolimskie ) o godzinie 16.30. Wśród obrazów, przy których się zatrzymamy, są prace m.in. Bolesława Cybisa, Brunona Schultza, Tamary Łępickiej, Leona Chwistka i Andrzeja Wróblewskiego.

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc jest jednak ograniczona, prosimy o ich wcześniejszą rezerwację. Zgłoszenia przyjmuje Ania Żórawska

Tel: 22 100 36 94

e-mail: ania@kulturabezbarier.org    

 

Udostępnienie wystawy zostało wykonane w ramach projektu Muzeum „Poza Ciszą i Ciemnością” Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacji Kultury bez Barier dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Galeria zdjęć

  • Czyżewski Tytus - Akt z kotem

    Czyżewski Tytus - Akt z kotem

  • logo Muzeum Narodowego w Warszawie

    logo Muzeum Narodowego w Warszawie

  • logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

    logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Powrót do: Aktualności